Will Ferrelli Eurovisiooni filmi inspireerisid Saksamaa, Soome, Poola ja Ukraina eurolaulud

2006. aastal Soomet Eurovisioonil esindanud Lordi
2006. aastal Soomet Eurovisioonil esindanud Lordi Autor/allikas: Scanpix Baltics

Koomik Will Ferrell on pikalt töötanud Eurovisiooni lauluvõistlusest rääkiva filmi kallal. Vestlussaates "The Graham Norton Shows" rääkis ta, et filmi tegemist inspireerisid mitmed erinevad eurolood.

Ferrelli sõnul on paljud Eurovisioonil kõlanud lugudest väga meeldejäävad. Näiteks jäi talle huvitavate kostüümidega meelde 1979. aasta Saksamaa lugu "Dschinghis Khan".

Lisaks andis filmi tegemiseks inspiratsiooni ka 2006. aastal Soomet esindanud Lordi lugu "Hard Rock Hallelujah". "Meie filmis on ka selle laulu paroodia. Ma arvan, et see on üks asju, mis meelde tuleb, kui Eurovisioonile mõelda," rääkis Ferrell Soome euroloost.

Ferrelli jaoks olid meeldejäävad ka 2014. aasta Poola lugu "My Slowianie – We Are Slavic" ning sama aasta Ukraina lugu "Tick-Tock". Viimases neist kasutati laval suurt hamstriratast. Eurovisiooni filmis langetatakse hamstrirattas olev Ferrell umbes 15 meetri kõrguselt maapinnale. "See on üks kõige hirmsamaid asju, mida ma elus teinud olen," ütles Ferrell.

Ferrell rääkis ka, et Eurovisiooni vaimustus tekkis tal 20 aastat tagasi, kui ta külastas Rootsis oma naise perekonda. "Mul oli suu ammuli. Ma ei suutnud uskuda, mida ma vaatan – see oli kõige pöörasem asi, mida ma näinud olin," rääkis Ferrell. Ta lisas, et oli seejärel kindel, et keegi teeb peagi Eurovisioonist ka filmi, ent seda ei juhtunud ja nii asus Ferrell ise lauluvõistlusest filmi tegema.

Eurovisioonist rääkiv film "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga" jõuab Netflixi 26. juunil.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: