X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ansambel Köömes nimevalikust: kõik head nimed olid juba ära võetud

Bändi Köömes liige Kaspar Kaljas rääkis, et selleks ajaks, kui nad bändiga alustasid, olid head nimed nagu Terminaator ja Tuberkuloited juba ära võetud.

Seega tuli leida uus nimi ning Köömeseni jõudsid nad juhuslikult. "Kui me läksime oma esimest demo salvestama Siim Mäesalu stuudiosse, siis tollel hetkel tuli arvuti seest välja CD-toorik, kuhu oli vaja midagi peale kirjutada, et see ei läheks Tuberkuloitedi ja Terminaatori omadega segamini. Aga kuna me ei olnud mõelnud, et peaks mingisugune nimi ka olema sellel kooslusel, mis oli põranda all tegutsenud juba poolteist aastat vms, siis oli vaja sinna kiiresti midagi kirjutada ja siis ma ütlesin, et ootoot, ma kohe mõtlen selle nime välja, see on köömes. Ja siis lõi pirn põlema," rääkis Köömese liige Aleksander Ots "Vikerhommikus".

Naljatledes rääkisid bändiliikmed ka, et saarlastes tekitab nimi segadust. "Nende jaoks oleme me Kõõmes," ütles Ots.

Bändiliikmed tõdesid ka, et muusikat kirjutades tehakse alati koostööd ja nii sõnade kui ka muusika autoriks märgitakse Köömes. "Meil on ikka selline nõukavärk, et kõik on ühine," ütles Ots. Kord nädalas saab bänd kokku, et koos muusikat teha. Bändiliikmete sõnul on see iganädalane kokkusaamine nii füüsiliselt kui ka vaimselt vajalik. "Kui jääb ära, siis on kodusolek ka närviline," tõdes Ots.

Hiljuti andis Köömes välja ka uue albumi "Kosmose jõgi". Tegemist on bändi neljanda albumiga.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: