Leedus elav eestlane: Eestis on alati paar kraadi jahedam kui Leedus

"Ringvaade" võttis videosilla vahendusel ühendust Leedus elava eestlase Sven Vahariga, kes rääkis kohalikust elust ning jagas ka mõned turismisoovitused.

Sven Vahar kinnitas, et ta sattus Leetu elama täiesti juhuslikult. "Me tulime siia minu naise töö pärast," selgitas ta ja lisas, et nad kaalusid pikka aega, kas minna Leetu elama, sest see on riik, millest neil polnud mingit aimugi. "Teadsime ainult, et see on üks Baltimaadest, pealinn on Vilnius ja veel mõnd suuremat linna, aga see oli ka kõik."

Samuti sõnas Vahar, et kuigi nende lapsel on sünnitunnistusel kirjas ikkagi "eestlane", siis tema sünnikohaks on märgitud Vilnius. "Ma arvan, et Leedu jääb teda mingil määral saatma kogu eluks, aga me kasvatame temast ikkagi eestlase."

Kuigi leedu keele õppimine oli tema sõnul esialgu päris keeruline ning ta kahtleb rääkides tänaseni oma grammatikas, siis on Vahari sõnul Leedu ikkagi Eestiga üsna sarnane. "Täiesti erinevaid asju on üsna vähe," tõdes ta ja lisas, et Eesti ja Leedu on klimaatiliselt sarnased, kuid seal on siiski alati paar kraadi soojem.

"Kui ma olen ka leedulaste käest küsinud, siis on tõesti mõningad asjad, mida nad tahavad, et neist teataks, üks on kindlasti nende kaks mereäärset linna Palanga ja Klaipeda," selgitas ta, lisades, et Leedul on merd väga vähe. "Neil on kaks kuurorti, kus suvel on väga ilus."

Minnes Leetu nädalaks-paariks isikliku autoga puhkusele, soovitab Vahar peatuda mõnes suuremas linnas, näiteks Vilniuses või Kaunases. "Siit on päeva teekonna kaugusel päris palju kohti, sa võid veeta oma päevad Vilniuses, aga siis sõita näiteks 30 kilomeetrit välja Trakaisse."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: