Aprill oli ETV ja ETV+ jaoks rekordiline telekuu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR-i ülekandebuss Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Tänavune aprill oli erakordne telekuu, keskmiselt vaatasid Eesti elanikud viiendiku võrra televiisorit rohkem kui aasta tagasi. Ülekaalukalt kõige rohkem aega veedeti ETV seltsis, seejuures ületasid möödunud kuu vaatajanumbrid märkimisväärselt varasemate aastate aprilli tulemusi.

Eriolukord pani inimesed senisest rohkem telerit vaatama ja võrreldes möödunud aasta aprilliga veedeti teleri seltsis 20% rohkem aega - kokku 4 tundi ja 22 minutit päevas. ETV keskmine vaatamisaeg kasvas aasta varasema tulemusega võrreldes lausa 41%.

Igapäevaseid televaatajaid, kes vaatasid telerit vähemalt 15 minutit päevas, oli tänavu aprillis 46 000 rohkem kui aasta tagasi. ETV osakaal päevasest vaatamise ajast oli 18,3%, mis kõrvutades aprillikuid läbi erinevate aastate pole kunagi nii kõrge olnud. ETV-le järgnesid Kanal 2 (osakaal 7,5%) ja TV3 (7,2%). Eestlastel jagunes telekanali jälgimiseks kulunud aeg aprillis ETV (26,0%), Kanal 2 (10,6%) ja TV3 (10,2%) vahel.

Aastataguse ajaga võrreldes tegi märkimisväärse hüppe ka ETV+, mille päevase vaatamise osakaal tõusis 1,7 protsendini. ETV2 osakaal aprillis oli võrdne möödunud aastaga.

Telekanalite vaatamisaeg Autor/allikas: Kantar Emor


Aprillikuu vaadatuim saade oli ETV "Pealtnägija", mille iga saadet vaatas otse või järele keskmiselt 239 000 vaatajat. "Pealtnägijale" järgnes TV3 "Maskis laulja" 212 000 vaatajaga (otse ja järele). Vaadatuimate saadete kolmandal kohal oli "Aktuaalne kaamera" 199 000 vaatajaga (otse ja järele).

Uudistesaated näitasid kasvu ka ETV+ kanalil. Venekeelset "Aktuaalset kaamerat" jälgis aprillis keskmiselt 29 000 vaatajat, olles sellega aprilli vaadatuim ETV+ saade. ETV2 vaadatuim saade aprillis oli dokumentaal "Nõukogude aja toit".

Vaadatuimad saated Autor/allikas: Kantar Emor


Eriolukord mõjutas aprillis ka telekanalite vaatamist veebis, kus nii uudised kui teised saated kogusid aprilli kohta rekordilisi vaatajanumbreid. ERR-i teleportaalides jälgiti enim "Aktuaalse kaamera" eesti ja venekeelseid uudistesaateid, ETV saadetest vaadati kodulehelt aktiivselt aprillis ka "Ringvaadet", "Pealtnägijat" ja "Terevisiooni".

* Aprilli televaatamise numbrid tuginevad Kantar Emori teleauditooriumi mõõdikuuringu andmetele.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: