Curly Strings annab välja lastelauludega koostööalbumi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ewert And The Two Dragons, Curly Strings,Simona, Roosi, Linda ja Ronja Autor/allikas: ERR

Ansambel Curly Strings anna maikuu lõpus välja koostööalbumi, mis koosneb lastele mõeldud lauludest.

"Soovisime lastele mõeldud albumile koondada kokku suurepäraseid Eesti muusikuid, kes on ise ka lapsevanemad. Palusime neil endaga kaasa tuua ühe loo, mida nad oma lastega on laulnud – või hoopis oma lastega koos loonud – ning meie bändiga seadsime need oma helipilti, et seejärel need ühiselt salvestada ja kokku panna üks vahvate laulude kogumik," selgitas bändi laulja Eeva Talsi.

Nõnda on albumil lisaks Curly Stringsile veel Ivo Linna ja Robert Linna, Mari Jürjens, Lenna Kuurmaa, Mari Kalkun, Ewert and The Two Dragons, Liisi Koikson, Jalmar Vabarna, Marge Niller ning Adeele Jaago, samuti teevad kaasa Laulupesa laululapsed.

Albumi kogu müügitulu annetab ansambel MTÜ-le Laste ja Noorte Kriisiprogramm, mis on alates 1995. aastast tegutsenud lähedase kaotanud laste ja noorte ning nende perede toetamise ja nõustamisega.

"Kui ligi aasta tagasi see mõte lastele suunatud heategevusliku albumi tegemisest tekkis, siis leidsime üheskoos, et tahame omal moel toetada just vanemliku hooleta jäänud lapsi," sõnas ansambli kitarrist Jaan Jaago.

"MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm juhataja Maire Riisiga ühendust võttes sai selgeks, et selles organisatsioonis on oma missiooni südamega ellu viivad inimesed, kelle tegevust on oluline toetada ja esile tõsta," lisas Jaago.

Album ilmub digitaalselt 29. mail ning 5. juuni on päev, mil see album ka füüsiliselt ilmub – aga mitte tavapärasel moel. Nimelt annab ansambel selle koostöös kirjastusega SÜNK Lahendused välja laulu- ja värvimisraamatu kujul, millega käib kaasas ka CD-plaat. Raamatust leiab nii laulude sõnad, noodid kui ka mustvalged illustratsioonid laulude esitajatest ja neis leiduvatest tegelastest, mida lapsed saavad oma fantaasia järgi kaunistada.

Projekti ilmsikstuleku tähistamiseks andis ansambel välja topeltsingli "Pillimeeste laul" / "Meie pere pesulaul", et anda aimu albumil kõlama hakkavast muusikast. 
"Pillimeeste laul" on rahvalik pala, mida perekond Talside väikesele tütrele kodus tihti lauldakse. "Meie pere pesulaul" on aga Ewert Sundja loodud ning tema peres samuti aastate kestel lastele armsaks saanud lugu. Singliversioonis esitavad seda pala üheskoos ansamblid Ewert and The Two Dragons ja Curly Strings ning kaasa löövad ka Ewerti tütred Simona, Roosi Linda ning Ronja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: