Aasta ema on Katre Zirel

Saates "Hommik Anuga" kuulutas Eesti naisliidu esinaine Mailis Alt koos president Kersti Kaljulaidiga välja aasta ema. Tänavune aasta ema on Põhja-Eesti regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku õendusjuht Katre Zirel.

"Kandidaate oli palju ja meil oli sel aastal tegelikult väga raske, sest need iseloomustused, mis olid esitatud, olid uskumatult toredad. Kõik kandidaadid, keda märgati, inspireerivad emasid üle eest," rääkis Alt.

Ta lisas, et Zirelit iseloomustasid nende liidu jaoks olulised väärtused – empaatiavõime, hoolimine ja üksteisega arvestamine

"Ta on kodus ja ka oma tööl loonud turvatunde. Kõik need inimesed, kes teda esitasid – tema lapsed, tema mees, tema meeskond – on öelnud, et nad tunnevad, et nad saavad minna, teha ja ka eksida," lisas Alt.

Zirel ütles, et talle on alati väga meeldinud ema olla. "Ma olen väga õnnelik, mul on väga head lapsed ja see tunnustus on ühele naisel üks suurimaid tunnustusi, mis üldse olla saab," ütles Zirel "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Tütarde Laura ja Getteri arvates on ema kõrget tiitlit igati väärt, sest ta on hooliv, mõistev, lahke ehk tal on kõik need omadused, mis ühel heal emal peavad olema. Ta armastab inimesi ja inimesed armastavad teda.

Zirel oli üks neist meedikutest, kes tegi pöördumise Eesti rahva poole paludes neil koju jääda. Täna on ta kindel, et Eestil on seni nii hästi läinud suuresti tänu sellele, et inimesed olid mõistlikud ja jäid koju.

Zireli esitasid aasta emaks terviseameti kriisimeeskond ja tema pere.

Katre Zirel on 30 aastat töötanud õena, tema abikaasa Ülo on Põhja-Eesti regionaalhaigla vähikeskuse ülemarst-uroloog.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: