Festival Võnge jääb tänavu vahele

Võnge festival
Võnge festival Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Juulis pidi Eesti ainus rändav kultuurifestival Võnge jõudma Tõrva valda Mulgimaal, kuid koroonakriisi tõttu on korraldajad sunnitud selle aasta võrra edasi lükkama. Võnge 2021 toimub järgmisel suvel 2. ja 3. juulil.

"Kuigi tänaseks on ametlikult keelatud kõik üritused vaid kuni juuni lõpuni, oleme otsustanud juuli algusesse toimuma planeeritud Võnke siiski aasta võrra edasi lükata," teatas festivali peakorraldaja Tarmo Sikk.

"Võiksime küll ära oodata valitsuse ametliku suurürituse definitsiooni ja juhinduda oma edasistes tegevustes sellest, kuid sisuliselt ei muudaks taoline määratlus ju suurt midagi," lisas ta. "Festivali pidamine loetud päevad pärast igasuguste ürituste korraldamise keeldu (mitme) tuhande inimese osavõtul oleks ilmselgelt vastutustundetu."

Siku sõnul ei ole neil vähimatki huvi riskida festivalikülastajate ja nende sõprade-sugulaste tervisega ega saada tuntuks kui festival, millest sai alguse viiruse teine laine. "Õigustus, et korraldamiseks oli luba olemas, poleks sellise stsenaariumi puhul just kuigi lohutav."

Ta tõi välja ka ühe olukorra ebaselguse momendi: kuna Võnge pidi toimuma juba vähem kui kahe kuu pärast, oleks igasuguste oluliste muudatuste ellurakendamiseks täna viimane aeg. Paraku valitseb aga siiani mitmel tasandil tohutu määramatus.

"Kas ja millistel tingimustel võib juulis üritusi korraldada? Kas ja milliste riikidega ja millal avatakse piirid ja taastatakse lennuühendused? Kas ja kui varmad on inimesed valmis vahetult pärast ürituste korraldamise piirangu kadumist festivale külastama? Milline on garantii, et epidemioloogiline olukord ei halvene ja juba kaotatud piiranguid ei taastata?" tõi Sikk välja.

Samaks jääb siiski tänavusele festivalile planeeritud toimumiskoht ehk Mulgi elamuskeskus Sooglemäel. Kõik seni välja kuulutatud artistid on lubanud kaasa lüüa ka tuleval suvel: Kakkmaddafakka (Norra), Hang Massive (UK/Rootsi), Erki Pärnoja, Tora (Austraalia), Mari Jürjens, Carnival Youth (Läti), Egert Milder, Jarek Kasar, Reinis Jaunais (Läti), I Wear* Experiment, Riffarrica, Catapulta, Ellip, Kreatiivmootor, Seltskond Pargis, Worn Öut. Lisaks saab sügisel-talvel teatavaks veel ligi paarkümmend esinejat, kes samuti festivalil üles astuvad.

Ostetud festivalipassid on võimalik tagasi müüa, kuid korraldajad tõid välja, et tänavuseks aastaks ostetud piletid kehtivad automaatselt ka järgmise aasta festivalil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: