Eesti Rahvusballett hakkab huvilistele hommikusi balletitunde andma

Järgmisest nädalast alustab Eesti Rahvusballett hommikuse videosarjaga "Virgutusballett võhikutele", kus rahvusballeti tantsijad näitavad Estonia teatri Facebooki lehel huvilistele balletiharjutusi ja tutvustavad balleti algtõdesid.

Tegemist on justkui hommikuse virgutusvõimlemisega, mis annab võimaluse teha vahelduseks midagi teistsugust. "Me teeme küllaltki lihtsaid harjutusi, mida saab tavainimene kodus kaasa teha," ütles rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris "Terevisioonis".

Samu harjutusi kasutavad oma treeningutes ka balletitantsijad ning harjutuse raskus oleneb sellest, kui korralikult seda tehakse. "Tegelikult see kõik oleneb ju sellest, kuidas sa seda harjutust teed. Sa võid teha nii-öelda tühja jalaga kõike – täiesti lõdvalt, ei mingisugust lihaspinget ega -toonust. Siis võib igaüks neid harjutusi nii-öelda ära ludistada," rääkis Looris.

Videotrennides näitavad harjutusi ette nii rahvusballeti esisolistid, rühmatantsijad kui ka repetiitorid. Lisaks harjutuste ettenäitamisele tutvustavad nad vaatajatele ka balletitermineid jms.

"Te saate natukene rohkem aru, et mis me siis nüüd teeme. Me ei tule ainult lavale ja hõljume, naeratus näol, ja kõik on nii lihtne. Seal taga on metoodika ja töö, et kuidas asju õigesti teha," ütles Looris.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: