Video: Martin Helme heitis maski eest

Valitsuse pressikonverentsil kandsid nii peaminister Jüri Ratas, kui ka rahvastikuminister Riina Solman ja rahandusminister Martin Helme viimastele nädalatele omaselt kaitsemaske. Ent oma sõnavõtu alguses ei pidanud Helme vastu ning rebis ohke saatel maski eest.

Valitsuse eriolukorra komisjon arutas kolmapäeval, kas maskide kandmine Eestis tuleks mingitel tingimustel kohustuslikuks muuta.

"Arutasime ka maskide teemat ja lähme aruteluga edasi, et teha teaduspõhine otsus ning anda inimestele selged juhised," ütles peaminister Ratas kolmapäeval pärast komisjoni istungit, kus otsusteni ei jõutud.

Päev varem ütles Ratas, et ta isiklikult ei poolda näomaskide kandmise kohustuslikuks muutmist avalikus ruumis, kuna see oleks keeruline. Samas jäi ta oma varasema seisukoha juurde, et maskikandmine võiks kujuneda sotsiaalseks normiks.

Peaministri parteikaaslane Keskerakonnast, riigihalduse minister Jaak Aab tegi eelmisel nädalal valitsusele ettepaneku kehtestada eriolukorra lõpuni nõue, et avalikes kinnistes ruumides tuleb kanda näomaski. Ettepanek on tekitanud vastakaid reaktsioone nii poliitikute kui ka teadlate ja terviseametnike poolt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: