Eesti tervishoiu muuseum kogub inimeste hügieenilugusid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Tervishoiu Muuseum Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti tervishoiu muuseum kogub inimeste hügieenilugusid, et jäädvustada, kuidas on koroonaviiruse puhang inimeste hügieeniharjumusi muutnud.

"Käesoleval aastal möödub 100 aastat eelmise sajandi laastavaima pandeemia lõpust. Hispaania gripina tuntud viirus levis sarnaselt hetkel leviva koroonaviirusega üle maailma, sealhulgas ka samal ajal vabadussõda pidanud Eestis. Kahjuks puuduvad tervishoiumuuseumi kogudes tollast pandeemiat puudutavat ajaloomaterjalid. Et info koroonaviiruse põhjustatud hügieeniharjumuste muutustest inimeste igapäevaelus säiliks ka tulevastele inimpõlvedele, oleme algatanud käesoleva hügieenilugude kogumise kampaania," selgitas Eesti tervishoiu muuseumi peavarahoidja Eero Kruusmaa. 

Muuseum ootab lugusid, mis kirjeldavad, kas ja kuidas on koroonaviiruse ajal muutunud inimeste hügieeniharjumused. Seda näiteks seoses kätepesuga, isikukaitsevahendite hankimise ja kandmisega, sisseostude tegemisega, toiduainete puhastamise ning ühistranspordi kasutamisega.

Lood ja selgitustega fotod tuleb saata Eesti tervishoiu muuseumile aadressil hygieenilood@tervishoiumuuseum.ee või Lai 30, Tallinn.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: