Tartus tänavu volbriöö traditsioonilisi pidustusi ei peeta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Tartu linnavalitsus

Sel aastal jäävad Tartus eriolukorra tõttu ära traditsioonilised volbriöö pidustused ja seetõttu paluvad Eesti Korporatsioonide Liit (EKL) ja Tartu linn tähistada volbrit pereringis.

Volbriöö on Tartus pika traditsiooniga pidu, millest saavad tavaliselt osa tuhanded akadeemilise pere liikmed, tartlased ja Tartu sõbrad. Varasematel aastatel on volbripidustused saanud avalöögi 30. aprillil, mil akadeemilised organisatsioonid marsivad läbi linna, tervitades oma teel nii linnapead kui ka ülikooli rektorit. Volbriööl annab linnapea üheks ööks linnavõimu üle tudengitele.

Eriolukorras pöörduvad linnapea Urmas Klaas ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser tudengite poole video vahendusel, kus kutsuvad tudengeid ja akadeemilist peret häid traditsioone erilisel viisil hoidma ja tulevikus jätkama. Klaas ütles, et annab volbriööks sümboolselt võimu siiski tudengitele, et hoida traditsioone. "Kasutage seda hea vaimu ja hooga oma lähedaste seltsis olemisele, pidades silmas Tartu vaimu ja tartulikku tarkust," lausus Klaas. Videotervitust jagavad volbriõhtul nii Tartu linna kui ka ülikooli meediaportaalid.

Kuigi tänavu jääb pidu ära, avaldas Eesti Korporatsioonide Liidu s/s esimees Siim Liivand lootust, et järgmise aasta volbriöö on seda võimsam. "Saagu aga järgmisel aastal aset leidev rongkäik olema selle aasta arvelt topeltpikk ja pidustused mitmekordselt vägevad ning rahvarohked," ütles Liivand.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: