Jupiteri KKK ehk mida peaksid teadma ERR-i uuest veebikanalist

{{1587732900000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jupiteri paremad palad Autor/allikas: ERR

ERR pani kokku korduma kippuvad küsimused, mis puudutavad uut veebikanalit Jupiter.

Kuidas valitakse Jupiteri lehele sisu?
Jupiteri lehele tuleb sisu kõikidest ERR-i tele- ja raadioprogrammidest, ERR-i arhiivist ja ERR-i hanketoimetusest, samuti sõltumatutelt tootjatelt.

Jupiteri audio- ja videosisu täieneb jooksvalt, on paigutatud mugavalt kategooriatesse ning on vaatamiseks väljas vastavalt sellele, millised õigused on ERR-il sisu esitamiseks.

Lehele valib sisu Jupiteri toimetus, koosseisus Raul Lobanov, Richard-Erik Järvi, Toomas Luhats. Disainerina on toimetuse liige ka Toon Vugts.

Mis on "Minu Jupiter"?
"Minu Jupiter" on veebiteenuste pakett, mis muudab Jupiteri kasutamise mugavaks ja lihtsaks.

Hetkel pakub "Minu Jupiter" järgnevaid teenuseid:

- Teenus "Jätka" võimaldab kasutajal jätkata vaatamist kohalt, kus programm viimati pooleli jäi. Jupiter peab meeles iga inimese individuaalse järje ning käitub nagu raamatu järjehoidja.

- Teenus "Lemmikud" võimaldab filme, sarju ja saateid lisada ühte isiklike lemmikute nimekirja, kust on hiljem mugav soovitud sisu leida ja seda vaatama või kuulama asuda.

"Minu Jupiter" kasutamiseks tuleb ennast identifitseerida ehk Jupiteri sisse logida. Kehtivad samad kasutajakontod, mis teistel ERR-i veebilehtedel. Kui olete varem teinud konto näiteks ETV lehel või ERR.ee portaalis, siis samade kasutajatunnustega saab sisse logida ka Jupiteri lehele. Uue kasutajakonto saate teha siin.

Täpsema info "Minu Jupiter" teenuste kohta leiate siit.

Miks ei leia lehelt kõiki saateid, sarju ja filme, mida ERR-i kanalid on kunagi näidanud?
Jupiteri lehel olev audio- ja videosisu täieneb pidevalt, ka vanemaid arhiivisaateid tõstetakse lehel järjest esile. Sisu osas, mis ei ole toodetud ERR-i toimetustes, sh välismaised sarjad ja filmid, kehtivad litsentsilepingud, mille alusel antakse ERR-ile õigused mingiks ajaperioodiks. Selle lõppedes ERR saadet enam näidata ei tohi. Seetõttu saab ka Jupiteri lehel avaldada sisu, mille esitamiseks on õigused sel hetkel olemas.

Millistes seadmetes saab Jupiteri kasutada?
Jupiter on veebikanal (mitte telekanal) ja seda saab kasutada arvutites, telefonides ning teistes levinumates internetiga ühendatud seadmetes. Nutiteleritega võib esineda sõltuvalt teleri vanusest ja konfiguratsioonist probleeme.

Millistes brauserites saab Jupiteri kasutada?
Jupiteri toetavad Chrome, Modzilla Firefox, Edge, Safari ja teised levinumad brauserid.

Kuidas saan Jupiteri jälgida telerist?
Jupiteri vaatamiseks suurtelt ekraanidelt, teleritest, kuvaritest jne soovitame kasutada Chromecasti. Nutiteleritel, millel on Chromecasti tugi juba sisse ehitatud, pole lisaseadet vaja. Chromecast lisaseade ühendatakse HDMI-pistikusse ja toitejuhe kas teleri/kuvari USB-pessa või otse vooluvõrku. Telefonist (v.a iPhone, mis ei toeta Chromecasti), tahvlist või arvutist on Chrome'i brauserit kasutades võimalik Jupiteri pilt suunata ekraanile, vajutades Jupiteri pleieris Chromecasti ikooni. Tegemist on juhtmevaba ühendusega. Nutitelerites saab Jupiteri lehte külastada ka teleri brauserit kasutades, kuid võimalused sõltuvad mõneti nutiteleri vanusest ja margist. Samuti saab telerisse pildi edastada HDMI-juhtme abil ning ka Miracasti kasutades.

Kas Jupiteril on olemas mobiilirakendus?
Jupiter lisandus Eesti Rahvusringhäälingu mobiilirakendusse. ERR-i rakenduse saab tasuta alla laadida iOS-le ja Androidile.

Olen Jupiteri lehel, aga ei saa sealset sisu vaadata. Mida peaksin tegema?
Kõige lihtsam on proovida lehte külastada teise brauseriga (kui Operaga ei mängi, proovige palun Chrome'i). Lahenduse võib tuua see, kui puhastate vahemälu ehk cache'i. Seejärel tehke palun seadmele restart.
Kui mure jätkub, siis palun kirjutage: https://www.err.ee/abi - proovime teid aidata individuaalselt.

Kas välismaal saab Jupiteri vaadata?
ERR-i toodetud sisu on üle maailma ja kõigile vabalt vaadatav. Hankesisu näeb Jupiteri lehel piirangutevabalt Eestis.

Geoblokeeringuga piiratud sisu vaatamiseks Euroopa Liidu piires (lisaks ka Islandil, Norras ja Lichtensteinis) peab tegemal ERR-i lehel isikustatud konto. Vaatamisõigused laienevad Eesti Vabariigi alalistele elanikele, konto loomiseks on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu ja kontot tehes peab kasutaja kinnitama, et on Eesti Vabariigi resident.

Väljaspool EL-i puudub kahjuks hankesisu vaatamise võimalus, küll aga saab kõikjal vaadata kodumaist ERR-i loodud sisu.

Miks peaksin tegema endale Jupiteri kasutaja?
Jupiteri kasutajakonto tegemine ja Jupiteri kasutamine sisselogitult annab mitmeid eeliseid.

- Teenus "Jätka" võimaldab kasutajal jätkata vaatamist kohalt, kus programm viimati pooleli jäi. Jupiter peab meeles iga inimese individuaalse järje ning käitub nagu raamatu järjehoidja. Täpsema info leiate siit.

- Teenus "Lemmikud" võimaldab filme, sarju ja saateid lisada ühte isiklike lemmikute nimekirja, kust on hiljem mugav soovitud sisu leida ja seda vaatama või kuulama asuda. Täpsema info leiate siit.

- Samuti võimaldab konto Eesti residentidel vaadata territoriaalse piiranguga telesaateid, sarju ja filme kõigis Euroopa Liidu riikides (lisaks ka Islandil, Norras ja Lichtensteinis).

Jupiteris kehtivad samad kasutajakontod, mis teistel ERR-i veebilehtedel. Kui olete varem teinud konto näiteks ETV lehel või ERR.ee portaalis, siis samade kasutajatunnustega saab sisse logida ka Jupiteri lehele. Uue kasutajakonto saate teha siin.

Kuidas jätkata programmi vaatamist kohast, kus see varem pooleli jäi?
Selleks tuleb ennast identifitseerida ehk Jupiteri sisse logida. Kehtivad samad kasutajakontod, mis teistel ERR-i veebilehtedel. Kui olete varem teinud konto näiteks ETV lehel või ERR.ee portaalis, siis samade kasutajatunnustega saate sisse logida ka Jupiteri lehele. Uue kasutajakonto saate teha siin.

Oma pooleli jäänud sisu leiate Jupiteri esilehe ja kategoorialehtede alguses paiknevalt teemarealt "Jätka". Samuti leiate pooleli jäänud sisu "Minu Jupiter" lehelt, mille link ja play-nupu välimusega ikoon paiknevad ülemises peamenüüs.

Soovin anda Jupiteri kohta tagasisidet. Kuidas saan seda teha?
Palun kasutage selleks abi vormi: https://www.err.ee/abi

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: