Kalmeti heategevuslik stand-up kogus Toidupangale 43 143 eurot

Henrik Kalmeti stand-up
Henrik Kalmeti stand-up "Eriolukord ruudus" Autor/allikas: Jüri Kartul

18. aprillil toimunud Henrik Kalmeti stand-up'i "Eriolukord ruudus" heategevuslikud etendused kogusid 4444 piletiostjat ning pärast vältimatute kulude mahaarvamist (reklaam, elekter ja maksekeskuse kulu) annetab Kinoteater Toidupangale 43 143 eurot. Alates kella 17st igal täistunnil toimunud 30-minutilist etendust jõudis Kalmet ette kanda viis korda.

"Väsinud, aga väga rahul ja tänulik, et publik võimaldas saada sellise ajastule iseloomuliku täiesti uudse lavakogemuse ning muidugi eriti õnnelik, et õnnestus toetada selle jabura teatrikogemusega paljusid abivajajaid. Endal on hetkel veider sotsiaalsuse üledoos – pärast nädalaid praktiliselt üksiolemist, oled järsku tuhandete inimeste ees ja vahetus suhtluses, aga samal ajal ikkagi üksi. Kokkuvõttes väga sürreaalne olukord, mis peegeldab paljuski situatsiooni, mis praegu ka igapäevaselt meie ümber," kirjeldas Kalmet oma tundeid pärast viiendat etendust. 

Etendused toimusid Kultuurikatlas üles seatud kaugjuhitavas stuudios ning publik osales üle videosilla. "See oli põnev nuputamine, sest Kinoteatri peamine soov oli luua olukord, kus kas või mõneks hetkeks tekib tunne, et esineja laval ja publik kodudes on justkui ühes ruumis ja saavad ühiselt osa energiast, mis muidu teatris tekib," selgitas projekti tehnilist tausta Eventechi arendusjuht Aleksander Kartul. 

Henrik Kalmeti stand-up "Eriolukord ruudus" Autor/allikas: Jüri Kartul

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: