Kinoteater korraldab Toidupanga toetuseks heategevusliku etenduse

{{1586759400000 | amCalendar}}
Foto: Margus Johanson

Laupäeval, 18. aprillil toimub Kultuurikatlas Kinoteatri heategevuslik etendus "Eriolukord ruudus", millest saadud piletitulu annetatakse Eesti Toidupangale. Tegemist on Henrik Kalmeti 30-minutilise stand-up-etendusega, mis võtab humoorikalt kokku, kuidas ollakse praeguse eriolukorraga kohanenud.

Kultuurikatlasse on eriolukorra ajaks üles seatud kaasaegne kaugjuhitav stuudio, mis tähendab, et Kalmet viibib stuudios üksi ning kogu tehniline meeskond juhib masinaid oma kodudest. Erinevalt tavapärastest veebietendustest näeb ja kuuleb ka esineja publikut ning tajub nende kohalolu.

Etenduse ligipääsu link saadetakse kõigile piletiostjatele vahetult enne etendust. Ühele etendusele mahub piletiga 1000 inimest ning kui etendus saab välja müüdud, lisatakse järgmisele täistunnile uus etendus. Etendusi lubab Kalmet mängida nii palju kordi järjest kui publikut jagub.

Kalmet selgitas "Ringvaates", et publikutunne on selles lavastuses olemas. "Mina näen neid, nemad näevad mind, mina kuulen neid ka. See on nagu hästi suur Zoomi-kõne."

Ta ütles, et tema etendusel on kõik esimeses reas. "Sellist muret ei ole, et tuled kohale ja vaatad, et hästi suur iPad on minu ette istunud." Ta tunnistas, et oleks pidanud piletihinna kõrgemaks panema.

"Väga odavalt tuleb kätte see asi. Aga sellel on ikkagi heategevuslik eesmärk." Kalmet märkis, et seda ta jälgima ei hakka, kas ühest seadmest jälgib etendust mitu inimest.

Praegu on ta teinud ühe läbimängu, kus oli paarkümmend inimest. Ta nentis, et sellise korraldusega tekib efekt, kus inimesed ei taju, et kodus olles keegi väljaspool neid kuuleb ja nad kipuvad omavahel rääkima hakkama.

"Ma kuulen kõrvamonitorist publiku reaktsioone, näen neid ja siis järsku kuulen kõrva, kuidas kaks inimest diivani peal räägivad ja üks ütleb teisele, et "kas ma panen siis pärast sauna küdema või ma ei pane küdema seda sauna"."

Kuigi helimees ei ole kohapeal, saab ta eemalt vajaduse koral helinivood reguleerida, et inimestevaheline vestlus kodudes teisi vaatajaid segama ei hakkaks, selgitas ta. Tehniline võimekus on tema sõnul sellel süsteemil tuhat inimest.

Praegu on müüdud umbes pooled piletitest. "Kui see läheb täis, siis järgmisel täistunnil läheb järgmine etendus. Kui on väga suur huvi, siis ma võin 24 tundi seal järjest mängida sama asja," sõnas Kalmet.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: