Tallinna loomaaia hooldaja kolis šimpansite juurde

Ulukihooldemeister Imbi Taniel on loomaaias töötanud juba 34 aastat. Kunagi varem ei ole aga ette tulnud olukorda, kus tal tuleb oma hoolealuste juurde sisse kolida.

Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul on teadmisi selle kohta, kas loomaaia loomad võivad covid-19 viiruse saada, hetkel veel väga vähe. Kui, siis on see kõige tõenäolisem just primaatidel. Teisalt võivad haiged loomad nakatada talitajaid. Nii on ettevaatusabinõud olulised. Töötajaidki on kohal väga vähe.

Taniel ütles, et tema kolleegidega loomaaias kokku ei saa. "Me ei tohigi kokku saada." Ta rääkis, et praegusel ajal üritab ta siiski šimpansite juures käia võimalikult vähe, hoida võimalikult kaugele ning kannab ka maski. "Ega seal maskiga ausalt öeldes väga mõnus olla ei ole. Hingata on raske."

Ta tunnistas, et kõhe tal üksi loomaaias olla ei ole. Ta rääkis, et ainult šimpanse ta siiski praegusel ajal ei näe. Loomaarstiga käivad nad näiteks loomadele süsti tegemas, samuti käib loomaaias elektrik, kellega ta nad hoiavad siiski üksteisest kaugemale.

Taniel rääkis, et ka loomade jaoks on midagi teistmoodi. "Nad saavad aru ja tunnevad, et midagi on teistmoodi." Ta rääkis, et praegusel ajal neil väga palju midagi teha ei olegi. "Kui külastajad olid, siis püüdsime nende olemist seal rikastada ja anda neile igasuguseid asju, et nad tegeleksid. Aga praegu me seda enam ei tee."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: