Reedel toimus Vikerraadio e-etteütlus

E-etteütlus
E-etteütlus Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Tavaliselt emakeelepäeval toimunud Vikerraadio e-etteütlus lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimus Vikerraadio sünnipäeval 3. aprillil kell 10.30.

Etteütlus on jõukohane alates 9. klassist, aga proovida võivad ka nooremad. Seega on osalema oodatud kõik, sest suures keelealgatuses saab kaasa lüüa kodunt väljumata.

Juba 13. korda toimuva e-etteütluse teksti loeb Kaja Kärner Vikerraadio eetris ette täna kell 10.30. Samaaegselt saavad kõik osalejad Vikerraadio kodulehel olevas aknas teksti sisestada. Etteütluse aken aktiveerub Vikerraadio kodulehel kell 10. Teksti loetakse ette mitu korda ja etteütlust saab kirjutada kuni kella 11ni. Tänavune tekst teeb pühenduse Jaan Krossile, aga peab meeles ka Eesti Vabariigi põhiseaduse 100. sünnipäeva.

Parimad kuulutatakse välja viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse ka parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel, olenemata tulemusest. E-etteütlusest on võimalik osa võtta ka kuulmispuudega inimestel, kes saavad tänavu lugeda teksti "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudiste toimetaja Janet Õunapuu huultelt. Võitjate nimed avalikustatakse tänases "Uudis+" saates.

2020. aasta teksti koostas töögrupp, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse külalislektor Joosep Susi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome-Hosman ning haridus- ja teadusministeeriumi eesti keele nõunik Sirli Zupping.

Vikerraadio kutsub kõiki osalejaid etteütluse päeval jagama fotosid etteütluse kirjutamisest. Fotod on oodatud aadressile [email protected], sotsiaalmeedias fotode jagamisel lisage teemaviide #vikerraadioetteütlus.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: