ETV ja "Rakett 69" kutsuvad ehitama Goldbergi masinat

ETV ja "Rakett 69" korraldavad Goldbergi masina konkursi. Ülesandeks on ehitada vähemalt viiest elemendist koosnev Goldbergi masin, mis kestab esimesest kuni viimase elemendini vähemalt 25 sekundit.

Osalema on oodatud kõik, olenemata vanusest. Ehitada võib masinat üksi või pere seltsis, samuti saavad virtuaalseid kanaleid pidi suheldes Goldbergi masina tegemiseks pead kokku panna sõbrad-kolleegid. Hoidu lähikontaktist ja ole loov ning leia võimalus, kuidas panna mitmekesi üks Goldbergi masin tööle selliselt, et te ise lähedalt kokku ei puutu. Kasuta selleks erinevaid suhtluskanaleid ja jaga sotsiaalmeedia vahendusel teistelegi nippe, kuidas teil distantsi pealt masina ehitamine õnnestub. Lisa oma postitustele teemaviide #ETVgoldbergimasin ja märgi ära nii Eesti Televisioon kui ka Rakett 69.

Masina võib käivitada nii veereva elemendiga kui ka füüsiliselt (näiteks näpuga). Masina ehituseks võid kasutada igasuguseid käepäraseid elemente. Filmi töötav masin üles ja esita see alloleva vormi kaudu. Videoklipi võid üles filmida kas või oma telefoniga, oluline, et video oleks laiupidi (landscape).

Töid saab esitada 3. aprilli kella 12.00-ni. Peavõitja valitakse rahvahääletusel 6. kuni 12. aprillini. Peaauhinnaks on 2000 eurot, mille paneb välja Eesti Masinatööstuse Liit ning parematele töödele on ka eripreemiad.

Tööd tuleb esitada siin, samuti oodatakse kõiki laadima üles enda ehitisest pilte ja videosid ning jagama neid teemaviitega #ETVgoldbergimasin.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: