Georg Otsa 100. sünniaastapäev: ERR-i arhiivikaadrid armastatud lauljast

21. märtsil möödub sada aastat hinnatud laulja Georg Otsa sünnist. Mehe väljendusrikas ja lüüriline baritonihääl tegi temast sagedase esineja klassikalise muusika ja estraadikontsertidel, raadios ja televisioonis.

Otsa repertuaari kuulusid sellised rollid nagu Jevgeni Onegin, Jeletski, Escamillo, Renato, Don Giovanni, Papageno, Rigoletto, Jago, Porgy, Figaro, nimiosa Kabalevski "Colas Breugnonis", kaksikroll Cervantes/Don Quijote Leigh' muusikalis "Mees La Manchast". Tema tuntuim roll oli nimiosa Rubinsteini "Deemonis" ja loomingutee üheks tippsaavutuseksi Imre Kalmani opereti "Tsirkusprintsess" ainetel Lenfilmi stuudios valminud film "Mister X". 

Georg Ots oli üks vähestest lauljatest, kellel pärast sõda avanes võimalus laulda ka välisriikide publikule. Estonia laval laulis ta 1951. aastast kuni oma surmani 1975. aastal. Pooleli jäi Otsa lavastajadebüüt ooperiga "Don Giovanni".

Legendaarsele lauljale pühendavad Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioprogrammid erilise muusikaprogrammi, mitmeid erisaateid, filme ja arhiivilõike. Vaata kava siit. 

Meenuta Georg Otsa säravaid etteasteid:

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: