Svjata Vatra kuulutab kevadet uue plaadiga

"Hommik Anuga" 12. jaanuaril Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Svjata Vatra kuulutas kevade alguses 20. märtsil välja uue, märgilise nimega CD-ga "Maailm, sa muutud".

Kui Ruslan Trochynskyi kirjutas 2019 suvel laulu "Maailm, sa muutud" ja selle järgi nimetati uus CD, ei osanud keegi arvata, kui prohvetlikuks see võib kujuneda.

CD "Maailm, sa muutud" valmis koostöös kolme põlvkonna ja kolme riigi muusikutega. Nii soovitakse välja tuua elu oluliste väärtuste edasiandmist vanavanematelt lastele ja lastelastele ning tähtsustada põlvkondadevahelist sidet ja muusikute kuultuurideülest koostööd.

Svjata Vatraga laulavad kaasa bändi solisti Ruslani tütar Rute ja Eestis elavate Ukraina vanaemade folklooriansambel Žurba. Rute Trochynskyi on kasvanud ühes bändiga ja laulnud isaga sellest saati, kui unelauludele kaasa laulma hakkas. Koos ansambliga Svjata Vatra on ta laval esinenud alates 5. eluaastast, nüüdseks siis 10 aastat.

Folklooriansambel Žurba tegutseb Tallinnas juba 28 aastat ning on esinenud Eestis ja välisfestivalidel. Kaugema külalisena lisab võluva Tuva kurgulaulutraditsiooni Radik Tyulyush, keda tuntakse ansamblitest Huun Huur Tu ja Chalama Project. Svjata Vatra muusikuid ja Tuva folkmuusikut ühendab sõprus ja pühendumus oma rahvatraditsiooni elavana hoida ning teiste kultuuridega jagada.

Ansambel Svjata Vatra: Ruslan Trochynskyi, Juhan Suits, Karl-Heinrich Arro, Robin Mäetalu, Ats Tani.

Külalised: Rute Trochynskyi, Ukraina naiskoor Žurba, Tuva kurgulaulja Radik Tyulyush.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: