Rahvusooper Estonia tegi Georg Otsa 100. sünniaastapäeval videoläkituse

Georg Ots
Georg Ots Autor/allikas: ERR/Anton Mutt

21. märtsil möödub 100 aastat legendaarse laulja Georg Otsa sünnist. Rahvusooper Estonia läkitab muusikasõpradele Otsa sünniaastapäeva puhul videotervituse, milles ütleb: "Trots võitku hirmu ja valu, arm olgu kirgas kui jää."

Andeka muusiku ja suure isiksusena on Georg Ots oma loominguga pakkunud tuge mitmele põlvkonnale. Tema sõber ja kaasteeline Arne Mikk meenutab: "Rasketel sõjajärgsetel aastatel, kui Tallinn oli veel varemetes, jutustas Ots kuulajatele haaravalt nii kõrbeliiva vaikusest, Siberi taigast kui Kadrioru kastanite kohinast. See oli nagu lohutuseks argielu muredele."      

Ka praegu vajavad inimesed tuge ja lohutust. Georg Otsa mälestuseks ja muusikasõprade rõõmuks läkitab Estonia videotervituse, kus Estonia bariton René Soom laulab rahvusooperi laval Don Quijote tõotuslaulu muusikalist "Mees La Manchast". Muusika autor on Mitch Leigh, eestikeelsed sõnad on kirjutanud Iko Maran, klaveril saadab Tarmo Eespere.

René Soomi sõnul oli Georg Otsa repertuaarist õige laulu valimine lihtne: "Don Quijote tõotuslaul oli Otsa loomingus märgilise tähendusega ja samas kannab see ka praegu maailmas toimuva taustal olulist sõnumit. Ei tohi alla anda, usk ja lootus aitavad jagu saada ka kõige hullematest võitlustest." 

Georg Otsa sünniaastapäeva tähistamiseks pidi 20. märtsil Estonia teatris kõlama galakontsert, mis jäi mõistagi ära. Teater loodab kontserdi publikuni tuua 12. mail Pärnus ja 13. mail Tallinnas. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: