Põltsamaalt põgenemise võitis Hannes Veide

Esimest korda kavas olnud omapärase võistlusformaadiga jooksu "Põgenemine Põltsamaalt" võitis tulemusega 160,5 kilomeetrit Hannes Veide.

Laupäeva keskpäeval alustasid 39 jooksjat Põltsamaalt teekonda eesmärgiga jõuda 24 tunni jooksul Põltsamaalt võimalikult kaugele. Üks jooksu reegiks oli see, et ohutuse mõttes ei tohtinud rohkem kui 1 kilomeetri kasutada ühtegi põhimaanteed.

Lätti siirdunud Hannes Veide sai võidutulemuseks 160,5 km. Kirdesse jooksnud ja lõpuks Narva-Jõesuu muulil lõpetanud Priit Valk kogus 148,62 km, kusjuures peaegu tund aega jäi tal veepiirini jõudmise tõttu kasutamata. Kolmas oli tulemusega 144,37 kilomeetrit Reigo Lehtla.

Naistest pidasid maha tasavägise heitluse Siiri Pilt ja Ulvi Lond. Lõpuks jäi peale 24 tunni jooksu Eesti eksrekordiomanik Pilt, kes läbis 105,41 km. Rajavalikuga pisut eksinud Londi arvele jäi 104,36 km, mille ta läbis vähem kui 23 tunniga. Mairi Põder oli naistest kolmas (95,35 km).

Võrdluseks: Veide ja Pildi isiklikud rekordid klassikalises 24 tunni jooksus on vastavalt 208,829 km ja 184,229 km.

Võistluse idee autor ja korraldaja Olle Rõuk kavatseb üritust korrata järgmisel aastal ja siis on põgenemiskohaks juba uus P-tähega algav paik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: