Marek "Cram" Piliste kuulas läbi 1001 albumit, mida elu jooksul peab kuulma

"Ringvaates" oli külas ansamblite Hunta ja No-Big-Silence laulja Marek "Cram" Piliste, kes kuulas aastaga läbi kõik albumid, mis on koondatud raamatusse "1001 albumit, mida elu jooksul peab kuulma". Saates rääkis ta lähemalt, miks ta selle katsumuse ette võttis ning millised albumid sealt teravamalt meelde jäid.

Piliste selgitas, et keskmiselt teeb see tõesti umbes kolm albumit päevas, aga mõni päev jääb ka vahele, seega kohati tuli ka rohkem kuulata. "Ma töötan igapäevaselt kujundajana ning selle töö taustaks võiks ikkagi midagi mängida, raadio või mis iganes," ütles ta ja mainis, et ühel hetkel tabas end mõttelt, et mitte midagi ei ole kuulata. "See on veider, sest tänapäeval on voogedastused ja saab valida mida iganes, aga kui sa hakkad selle suure hulga seast valima, siis polegi midagi võtta."

Aasta aega kestnud eksperimenti ei plaaninud ta kordagi pooleli jätta. "Kindlasti olid mingid raskemad perioodid, näiteks 1960. aastate lõpu psühhedeelia mass," tõdes ta ja kinnitas, et tagantjärgi kuulates on need plaadid isegi igati normaalsed, kuid võib-olla polnud tol hetkel just õige tunne. "Aga ma pidin järjest minema."

"Seda raamatut ikkagi võib usaldada," rõhutas ta, lisades, et sinna on koondatud lääne popmuusika koorekiht. "Mingite plaatide üle võib vaielda, et miks see seal on ja miks seda seal ei ole, aga laias laastus on see okei."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: