"Vallatute kurvide" lugu jõudis kaante vahele

Legendaarse mängufilmi "Vallatud kurvid" saamislugu on jõudnud raamatu "Vallatute kurvide aegumatu sära" kaante vahele.

Raamatu autori Haldi Normet-Saarna ema Dagmar Normet oli filmi stsenaristiks. "Ema kõrval oli kaasstenaristiks Sandor Stern. Nemad kahekesi kirjutasid "Vallatute kurvide stsenaariumi," rääkis Normet-Saarna "Vikerhommikus".

Põnevaid seiku filmi saamisloos oli palju. "Loomulikult heideti autoritele, ja täiesti põhjendatult ette küündimatust ja kuskiltpidi saamatust ja nalja nalja pärast. Seda nad ikka parandasid ja parandasid. Tulemust me teame kõik," sõnas Normet-Saarna.

Tegijatel oli ka palju hirme, mida Moskva mõnest asjast arvab. Film oli omaette pähkel ka Tallinna kinostuudiole. Lõpuks saadi Moskvast siiski roheline tuli.

Filmi peaosalised said linastumise järel väga suurteks staarideks Eestiks. "Eve Kivi oli juba kogemustega tegija. Terje (Luik - toim) oli absoluutselt puhas leht ja Peeter Kard üldse alles õppis tehnikumis. Tema peale satuti samuti juhuslikult."

Noortele võttegrupi osalistele oli tegemist ränga tööga, kuid nalja sai samuti palju. Otse koolipingist toodud Terje Luik vajas palju juhendamist, mille peale mainis Eve Kivi värskes raamatus, et temaga Kaljo Kiisk seetõttu väga palju tegeleda ei jõudnudki.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: