Galerii: kodumaise spioonipõneviku "O2" võtted jõudsid lõpule

Neljapäeval toimus Tallinna ajaloolises restoranis Gloria tänavu sügisel kinodesse jõudva uue kodumaise spioonifilmi "O2" viimane võttepäev, kus lisaks peaosatäitjale, luureohvitser Feliks Kangurit kehastavale Priit Võigemastile tegi kaasa ligikaudu 100 professionaalset või vabatahtlikku näitlejat.

"O2" produtsent Kristian Taska sõnul oli kaheksa kuud kestnud võtteperiood filmitegijatele põnev väljakutse eelkõige oma mastaapide tõttu. "Nelja riigi filmitegijatest kokku pandud võttegrupiga filmisime kokku 40 võttepäeva, kus osales 55 professionaalset ja 900 vabatahtlikku taustanäitlejat. Filmivõtete käigus kasutasime enam kui 50 erinevat ajaloolist masinat ja sõjaväetehnikat. Lisaks näitlejatele oli võttemeeskonnas pea 250 meeskonnaliiget, alustades stsenaristidest ja režissöörist kuni vanaaegsete autode operaatorite ja vabatahtlike abilisteni välja," selgitas ta.

Filmivõtted algasid ja lõppesid Tallinnas, kuid toimusid lisaks Ida-Virumaal, Tartus ja Helsingis. Võttepaikades taastati kõikjal ajalooline atmosfäär, näiteks ehitati ajutiselt uuesti üles Tallinnas Kaarli puiesteel asunud kuulsad tenniseväljakud.

"O2" jutustab loo Eesti sõjaväe luureosakonna elust ja tööst 1939. aastal.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: