Maria Avdjuško: mäletan aega, kui mehed ütlesid, et naised ei kõlba kino tegema

"Ringvaates" oli külas näitleja ja lavastaja Maria Avdjuško, kes aitab korraldada Raplas ja Märjamaal teist korda toimuvat NÖFF-i ehk Naiste Ööde filmifestivali. Saates rääkis ta lähemalt nii festivalist kui ka laiemalt naistest filmikunstist.

Avdjuško selgitas, et NÖFF-i keskmes on naine. "Festivalil ei ole mitte ainult naisrežissööride tööd, vaid seal on ennekõike just filmid, mille keskmes on naine, festivali teemaks on emadus ja mis selle kõigega kaasneb," sõnas ta ja lisas, et NÖFF-il saab lühikese ajaga ära vaadata viis eri filmi. "Need on kõik eri kontinentidelt ja režissööridelt."

"Naistel on keeruline saada suurde stuudiosüsteemi," selgitas Avdjuško, rõhutades, et küsimus ei ole üldse selles, et naised teeksid kehvemaid filme. "Kui me vaatame seda, kes sel aastal kandideerisid dokumentalistidena, siis nende hulgas on palju naisi, kuid stuudiosüsteem nõuab jõulist meest," tõdes ta ja mainis, et samas võib olla põhjus ka selles, et naisrežissööre nii väga ei usaldata. "Mäletan aega, kui mehed ütlesid, et naised ei kõlba kino tegema."

"Eesti on naisrežissööride ja -produtsentide Meka, siin ei ole küll naistel midagi nuriseda," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: