Singer Vinger Ultima Thulet mõminaräppi tegemas kuulda ei tahaks

Saates "Hommik Anuga" olid külas Hardi Volmer ja Roald Jürlau Singer Vingerist ning Riho Sibul ja Raul Vaigla Ultima Thulest, kes annavad järgmisel nädalal ühise kontserdi. Mehed rääkisid bändidevahelisest sõprusest, muusikategemisest enne ja nüüd ning sellest, mida nad arvavad uue aja Eesti muusikast. Ultima Thule mõminaräppi eriti kuulata ei tahaks, tunnistas Singer Vinger.

Singer Vingerist ja Ultima Thulest saab rääkida kui sõprusbändidest, kes on üksteisele algusest peale juba meeldinud. "Juba isegi varem, võiks öelda," sõnas Ultima Thule laulja ja kitarrist Riho Sibul.

"Me oleme koos raamatukogudes käinud ja istunud," meenutas Singer Vingeri kitarrist Roald Jürlau. Samal ajal on Hardi Volmer teinud Ultima Thulele nt ühe muusikavideo ("Bad Boys") ja kirjutanud isegi laulusõnu. "Aga need kõik jäävad kuhugi 90. aastatesse," sõnas Volmer. "Aga see oli tore jah, et sai teha filmilindi peale."

Ultima Thule ja Singer Vinger saates "Hommik Anuga". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Video sai tehtud ajal, kui neil oli vaja Kanadas kuulsaks saada ja selleks tuli teha ingliskeelne lugu. "See oli pikka aega ainuke Eestis tehtud klipp, mida kedrati välismaa telejaamades," meenutas Volmer.

Bänditegu rohkem klubiline tegevus

Jürlau tunnistas, et praegusel ajal kipub bänditegemine olema rohkem klubiline tegevus. Ultima Thule bassimängija Raul Vaigla tunnistas, et ei viitsi enam ka hilja öösel mängida. "Õnneks päris poole kolmesed ajad on läbi juba," tõdes Jürlau.

Volmer rääkis, et nad said just Singer Vingeriga sisse mängitud plaadijagu uusi lugusid, et lõpetada oma salvestuskarjäär. "Me alustasime vinüüliga ja lõpetuseks on ka vinüül, mida keegi muidugi ei vaja, aga ilus on lõpetada vinüüliga."

Ultima Thule ja Singer Vinger saates "Hommik Anuga". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Ultima Thule praegu ise uut plaati ei valmista, tunnistas Vaigla, et Volmeri jutt ajab selle isu peale küll. Praegust materjali on Singer Vinger teinud peaaegu kolm aastat, märkis Jürlau. "Eks tänavuse aasta jooksul vast näeb ilmavalgust ka," lisas ta.

Tegevust lõpetada Singer Vinger ei plaani, samuti ei plaani nad lõpetada ka lugude väljaandmist. "Aga siis tulevad need üksikute lugudena nagu peab. Nii nagu see business tegelikult käib. Ega plaati naljalt tänapäeval ei tehta."

Ultima Thulet mõminaräppi tegemas kuulda ei tahaks

Jürlau märkis, et moodne muusikaelu on 30aastase tegutsemisaja jooksul tunginud nende muusikasse pidevalt. "Aga me oleme sellele vastu seisnud."

"Mood on mööduv, stiil on igavene," lisas Riho Sibul.

Ultima Thule ja Singer Vinger saates "Hommik Anuga". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

"Ei saa sellega kaasa joosta. Ultima Thule mõminaräppi eriti kuulda ei tahaks," märkis Jürlau. Volmer sõnas, et kui tajud, et miski on oma, siis on nutikas katsuda teha seda oma asja, mille peale ka võõras inimene eemalt saab aru, et see on Singer Vinger.

"See vagun on juba nii suur ja sügav, et sealt välja ei saa," tõdes Vaigla Ultima Thulele mõeldes.

Praeguse aja muusikast rääkides tõdes Volmer, et on hea, kui pilt on kirju. "Aga kui prevalveerima hakkab üks stiil – mõminaräpp – siis on midagi ikka viltu," sõnas Volmer.

Vaigla nii pessimistlik ei oleks ja Sibul märkis, et noori fantastilisi muusikuid on Eestis piisavalt palju, nublu muusikat ta kuulnud ei ole. "Võib-olla ma olen kuulnud, aga ma ei tea, et see on nublu," lisas Sibul.

Ultima Thule ja Singer Vinger saates "Hommik Anuga". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Volmer tõdes, et praegust aega Singer Vingeri menuajaga kõrvutada ei saa. "Seal ongi see moment asja juures, et ajad olidki teised ja populaarsus tekkis teistpidi, teistmoodi ning teiste vahenditega."

Pärast ühiskontserti Singer Vingeriga suundub Ultima Thule oma 33. tegutsemisaasta kontsertturneele.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: