Galerii: Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad kulmineerusid Tallinnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

15. ja 16. veebruaril võõrustas Koolitantsu osalejaid Tallinnas esmakordselt Kultuurikatel, kokku anti kolm meeleolukat kontserti.

Maakondlike tantsupäevade põhižüriisse kuulusid tantsija ja tantsukunstnik Kaisa Kattai, klassikalise tantsu õpetaja ja tantsija ning koreograaf Valeria Januškevitš ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpukursuse tudeng Carl Heinrich Pruun.

"Tallinn rõõmustas mitmekülgse kontserdielamusega. Tantsujuhendajad olid leidnud kõikvõimalikke motiive tantsu rikkalikuks kogemiseks, mis oli meeldivas sümbioosis tantsija väljendusviisis," kommenteeris Pruun. Kaisa Kattai lisas: "Tallinna tantsupäevi ühendas tantsijate tugev energia ja lavastuslikud lahendused. Jutustati lugusid, põimiti koreograafiat keerukate elementidega ning suudeti publikut naerutada ja sulatada samal ajal."

Žürii kuulutab iga kontserdi lõpul välja eripreemiate saajad. Piirkondlikele tantsupäevadele valitud tantsud selguvad 20. veebruaril Koolitantsu kodulehel, kui žürii on ära vaadanud kõik tantsud üle Eesti.  

Lõppkontsertidel esinevad tantsud valib välja lavastusmeeskond koosseisus Jüri Nael ja Kadi Aare ning piirkondlikel tantsupäevadel esitatud tantsupäevade põhjal kuulutab žürii välja iga vanuseastme grand prix. 

Koolitantsu maakondlike tantsupäevai juhib Ott Nool ja näha saab Koolitantsu Kompanii 11. lennu tantsufilmi "Jäljed", mille autoriteks on Kadi Aare, Ingrid Jasmin ja Liisa Laine. 

 

Tallinnas tunnustati eripreemiaga:

Hea rolli kehastamise ja põneva teemalahenduse eest - Kullo KT stuudio tantsuga "1i", juhendaja Sandra Põld vanuseastmes 10.-12. klass                 

Stiilitruu ja läbimõeldud  koreograafilise terviku eest - JJ-Street Popping tantsuga "Tehisinimesed", juhendaja Tauri Vosman vanuseastmes 10.-12. klass               

Leidliku rekvisiidi kasutuse eest sidusas kompositsioonis - Dreamstudio tantsuga "Obadus", juhendajad Julia Koneva ja Carolyn Veensalu vanuseastmes 10.-12. klass                               

Hea grupitunnetuse ja põnevalt detailse koreograafia eest - Stuudio dotE tantsuga "Haige tänts", juhendaja Ahto Pääsik vanuseastmes 6. - 9. klass          

Ausa ja puhta seisundi loomise eest - Leesikad tantsuga "Kuu lumm", juhendaja Epp Oidsalu vanuseastmes 6. - 9. klass                     

Meeldejääva ja omanäolise teose eest - ArteFlamenco tantsuga "Rumba". juhendaja Maria Rääk vanuseastmes 6. - 9. klass                      

Stiilipuhta koreograafia eest - AMOR dance crew tantsuga "Missioon", juhendajad Roman Mihhailov, Alex Troitsky, Ramon Paukson vanuseastmes 10.-12. klass         

Ilusa koreograafia eest hingestatud esituses - Stuudio dotE tantsuga "Hingelinnud", juhendaja Liisa Laine vanuseastmes 6. - 9. klass

Meelelahutusliku ja paeluva lavastuse eest - JJ-Street tantsukool tantsuga "Kooritants", juhendaja Kätriin Kübar vanuseastmes 10.-12. Klass

Hea teema ja koreograafia kooskõla eest - Studio JOY ja Läänemere gümnaasium tantsuga "Araabia ööd slummides", juhendaja Alexander Makarov vanuseastmes 1. - 4. klass     

Siira ja lõbusa loo jutustamise eest - Stuudio dotE tantsuga "Ruttu tuttu", juhendajad Kätlin Raja, Mirjam Rõõmussaar, Diana Ossipova, Kati Ly Koit vanuseastmes mudilased      

Mõnusa seisundi loomise eest - Koit tantsukool tantsuga "Iilid", juhendaja Kristin Tagam vanuseastmes 1. - 4. klass                       

Head karakteri loome ja omavahelise koostöö eest - tantsuansambel Neposedõ tantsuga "Meie unistame...", juhendaja Liina Baranova vanuseastmes 1. - 4. klass   

Vahva ja rõõmsameelse tantsu eest - Goltsman Ballet Studio tantsuga "Lihtsalt üks tore tants", juhendaja Maria Goltsman vanuseastmes 1. - 4. klass               

Hea emotsiooni edastamise eest vahvas kompositsioonis - Dreamstudio tantsuga "Õlekõrsik", juhendaja Julia Koneva vanuseastmes 1. - 4. klass          

Ilusa partneritöö eest - 4/8 Dance studio tantsuga "Eremiidid", juhendaja Laura Vasilevskaya vanuseastmes 4. - 7. klass

Plahvatusliku energia eest - Tallinna Kopli noortemaja tantsustuudio Firework Dance Company tantsuga "Meie esimene Koolitants", juhendaja Olesja Kazeko vanuseastmes 4. - 7. klass

Ilmeka kehakeele eest hästi avatud temaatikas - Estraaditantsukool Peppy-dance tantsuga "Suur pesupäev", juhendaja  Olga Juškova vanuseastmes 4. - 7. klass

Pehme kehalise väljenduse eest - Danza tantsukool tantsuga "Esimene suvepäev", juhendaja Alexandra Katariina Org vanuseastmes 4. - 7. klass               

Aktuaalse teema käsitlemise eest - dotE stuudio tantsuga "Siin ja praegu", juhendaja Kati Ly Koit vanuseastmes 4. - 7. klass                      

Leidliku rekvisiidi kasutuse ja tähenduse loomise eest - tantsuansambel Neposedõ tantsuga "Sfäär", juhendaja Elvira Prosvetova vanuseastmes 4. - 7. klass                                     

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: