Galerii: Koolitantsu Tartumaa tantsupäev tõi kolm väga eriilmelist kontserti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koolitantsu Tartumaa tantsupäev tõi lavale üle 110 tantsu enam kui 1300 tantsija esituses.

"Tartu tantsupäev tõi vaatajateni lummavaid kompositsioonilisi lahendusi ja teemakäsitlusi. Tantsuõpetajad ja tantsijad katsetavad julgelt stiilide segamise ja ühisloominguga," kommenteeris žürii liige Kaisa Kattai. "Väga kiiduväärt tööd tegid pühapäevasel tantsupäeval mudilased, kelle tantsuenergia tõi Vanemuise väikesele majalegi naeratuse näole," kiitis ta tantsijaid ja õpetajaid.

Alanud hooajal kuuluvad maakondlike tantsupäevade põhižüriisse tantsija ja tantsukunstnik Kaisa Kattai, klassikalise tantsu õpetaja ja tantsija Valeria Januškevitš ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpukursuse tudeng Carl Heinrich Pruun. Žürii kuulutab iga kontserdi lõpul välja eripreemiate saajad. Piirkondlikele tantsupäevadele valitud tantsud selguvad 20. veebruaril Koolitantsu kodulehel, kui žürii on ära vaadanud kõik tantsud üle Eesti.  

Uuendusena naasevad 2020. aastal peale mõneaastast pausi Koolitantsu programmi piirkondlikud tantsupäevad. Žürii valib sinna tööd maakondlikelt tantsupäevadelt, millel näeb piisavalt potentsiaali jõudmaks aprillis Ugala teatris toimuvatele lõppkontsertidele.

Lõppkontsertidel esinevad tantsud valib välja lavastusmeeskond koosseisus Jüri Nael ja Kadi Aare ning piirkondlikel tantsupäevadel esitatud tantsupäevade põhjal kuulutab žürii välja iga vanuseastme grand prix. 

Maakondlike tantsupäevai juhib Ott Nool ja näha saab Koolitantsu Kompanii üheteistkümnenda lennu tantsufilmi "Jäljed", mille autoriteks on Kadi Aare, Ingrid Jasmin ja Liisa Laine. 

 

Tartumaal tunnustati eripreemiaga:

Nutika kostüümi eest - Shaté tantsukool tantsuga "Vihmapiigad", juhendaja Sandra Look vanuseastmes mudilased

Tõetruu emotsiooni eest - Midrimaa lasteaed tantsuga "Tantsuprintsesside tujud", juhendaja Marju Asarov vanuseastmes mudilased

Musikaalse ja lõbusa esituse eest - Error tantsukool tantsuga "Konnade kolmapäev", juhendaja Marianne Männi vanuseastmes  mudilased

Hea sisemise tunnetusega koreograafia ja esituse eest - Shaté tantsukool tantsuga "Tõuse püsti!", juhendaja Irena Pauku vanuseastmes  6. - 9. klass

Lummava musikaalsuse eest koreograafias - Tähtvere tantsukeskus tantsuga "Vaikuse hääl", tantsu autor Elina Gorelašvili vanuseastmes  6. - 9. klass

Läbitunnetatud temaatika ja hea kompositsiooni eest - Just tantsukool tantsuga "Ülikondade tants kestab veel", juhendaja Helle Mari Toomel, Anne Tamm-Kivimets vanuseastmes  6. - 9. klass

Särava esituse eest - SK Finess tantsukool tantsuga "Rambivalguses", juhendaja Eva Maria Hanson vanuseastmes  6. - 9. klass

Huvitava idee ja teostuse eest - Triiniks tantsuga "Takerdunud", juhendaja Ingrid Hamer vanuseastmes 4. - 7. klass             

Toreda tagasivaate eest tantsuajalukku - Kambja kultuurikeskuse tantsurühm Next step tantsuga "Retrodisko" juhendaja Heleri Kängsepp vanuseastmes 4. - 7. klass         

Hästi läbitunnetatud teema eest - SK Finess tantsukool tantsuga "Kohalolekukunst", juhendaja Marju Asarov vanuseastmes 4. - 7. klass               

Hästi väljakantud karakterite eest - Error tantsukool tantsuga "7 poissi Pal tänavalt", juhendaja Alar Orula vanuseastmes 4. - 7. klass                        

Lõbusa teatraalsuse eest leidlikus koreograafias - Shaté tantsukool tantsuga "KreisiStacy", juhendaja Irena Pauku vanuseastmes 4. - 7. klass             

Rõõmsa ja hoogsa esituse eest - Merili tantsustuudio tantsuga "Nullist kangelaseks", juhendaja Merili Sööt vanuseastmes 4. - 7. klass               

Hea muusika ja koreograafia sümbioosi eest siiras esituses - Tähtvere tantsukeskus tantsuga "Unistades unistustest", juhendaja Marit Männiste vanuseastmes 1. - 4. klass                        

Teatraalse teema esitamise eest - Lulu Ilmatsalu kool tantsuga "Kõik need arved!", juhendaja Bertram Sargla vanuseastmes 1. - 4. klass                  

Hea kompositsiooni ja artistlikkuse eest - Error tantsukool tantsuga "Keeris", juhendaja Alar Orula vanuseastmes 1. - 4. klass                          

Hea grupitunnetuse eest - MTÜ Tantsustuudio Tokra tantsuga "Mulle meeldib reisida", juhendaja Valli Kisand vanuseastmes 1. - 4. klass                   

Pehme ja ilusa esituse eest - Just tantsukool tantsuga "Metsa hing", juhendaja Anne Tamm-Kivimets vanuseastmes 1. - 4. klass                      

Indiviidi esile tõstmise eest musikalses koreograafias - Ciara tantsukool tantsuga "Võitlus iseendaga", juhendaja Eleri Laanemets vanuseastmes 10. - 12. klass                 

Teema kandmise eest huvitavates lahendustes - Error tantsukool tantsuga "Meie teekond", juhendajad Merli Laur, Kärt Lige vanuseastmes 10. - 12. klass                          

Ühtse grupi energia eest detailirohkes koreograafias - Tähtvere tantsukeskus "Missy Missy", tantsu autor Kaspars Meilands vanuseastmes 10. - 12. klass                 

Karakteri hea kehalise väljenduse eest - JJ-Street Lockers tantsuga "Rikutud kohting", juhendaja Lenel Karu vanuseastmes 10. - 12. klass                 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: