ETV2 teemaõhtu on pühendatud Jaan Krossile

ETV2 eetrisse jõuab 16. veebruari õhtul teemaõhtu, mis on pühendatud kirjanik Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale.

"Väärtus elutööle. Jaan Kross"
16. veebruaril kell 19.30

2006. aastal pärjati Jaan Kross elutööpreemiaga.

Animatsioon "Mardileib"
16. veebruaril kell 19.40

Lõbus muinasjutt keskaegsest Tallinnast, kus apteekri õpipoiss Mart leiutab martsipani. Stsenarist Jaan Kross, režissöör Heino Pars.

"Carte Blanche. Jaan Kross"
16. veebruaril kell 19.50

Saatejuht Urmas Oti külaliseks on Jaan Kross. Vesteldakse Eesti ajaloost ja kirjandusest. Režissöör Kalev Lepik.

Saade "Kross Krossilt"
16. veebruaril kell 20.50

Sünnipäevasaated on tavaliselt pikad ja pidulikud ning algavad juubilari lapsepõlvepiltidega. Saade, mis valmis Jaan Krossi 75. sünnipäevaks, sai tehtud teistmoodi. Režissöör Indrek Kangur, toimetaja Katrin Seppel.

Mängufilm "Kolme katku vahel"
16. veebruaril kell 21.20

Film Jaan Krossi samanimelise romaani ainetel. Stsenarist Jaan Kross, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, režissöör Jaan Tooming, operaator-lavastaja Anton Mutt, kunstnikud Silvia Mere, Natalie Mei ja Jüri Arrak, helilooja Eino Tamberg, toimetajad Enn Vetemaa ja Lennart Meri. Peaosas Georg Ots, teistes osades Raine Loo, Ants Lauter, Ants Eskola, Voldemar Panso, Jaan Tooming, Heino Mandri, Endel Pärn jt.

"Meie, Jaan Kross ja Ellen Niit"
16. veebruaril kell 22.50

Meie saate külalisteks on Jaan Kross ja Ellen Niit. Saatejuht Maire Aunaste.

Dokumentaalfilm "Söerikastaja"
16. veebruaril kell 23.05

Peeter Simmi dokumentaalfilm Jaan Krossist, mis ei räägi kirjanikuks olemisest, vaid ühest väga isiklikust rännakust, mis võib selle ameti juurde tuua. Lapsepõlv rahumeelses linnajaos, klassivanema ja viiemehe kõrge enesehinnang, head sõbrad ja kujutelm olla saadikuks Pariisis, et kultuurist nii läbi imbunud atmosfääris värsse sepitseda. Edasi mõistagi tudengipõlv, pangaarvele laekuv regulaarne toetus isalt ja ema poolt manitsussõnad hoida kired mõõdukais piires. Kõik näis laabuvat… Ent siis ajalugu murdus. Üks okupatsioon järgnes teisele. Noore mehe valik oli vastupanuliikumine.

"Idee fixe. Jaan Kross"
17. veebruaril kell 00.15

Kui kaugele peab üldse juhuse mõistet laiendama või kui kaugele võib teda laiendada, et tema abil ime mõistet tagasi tõrjuda ja kas seda viimast...

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: