Austraalia loomade abistamiseks annetati Tallinna loomaaiale ligi 80 000 eurot

Koaalahaigla
Koaalahaigla Autor/allikas: ERR

Tallinna loomaaia ettevõtmisel koguti Austraalia ulatuslikes maastikupõlengutes kannatada saanud ja elupaiga kaotanud loomade abistamiseks 78 440 eurot.

24 000 eurot annetussummast eraldati loomaaia liigikaitsefondi 2019. aastal laekunud külastajate annetustest, 15 000 eurot panustas Tallinna linn ning 6100 eurot Tallinna loomaaia sõprade selts. Imetlusväärse panuse tegid 968 annetajat, kes toetasid jaanuarist augustini loomaaia ja linna ühise annetuskeskkonna kaudu Austraalia loomi 33 340 euroga, teatas Tallinna loomaaed.

Loomaaed kannab annetuste kontole laekunud raha Austraalia loomaaedade ja akvaariumite assotsiatsiooni looduse alalhoiu fondile. Sealt liiguvad annetused edasi Austraalia loomaaedade loomapääste ja rehabilitatsioonikeskustele, kes ravivad tules kannatada saanud loomi ning aitavad neid tulevikus, kui kriis möödas, tagasi loodusesse rehabiliteerida.

Fondi, mille abipalvet on vahendanud maailma loomaaedade ja akvaariumite liit, on toetanud paljud loomaaiad üle maailma.

Annetuskampaania loomaaia kodulehel lõppes 6. veebruariga, kui aga inimestel on soov ka järgnevatel kuudel Austraalia loomi toetada, aitab Tallinna loomaaed toetusi vahendada.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: