Galerii: "Talve" erilinastusel Tartus kohtusid fännid filmitegijatega

Neljapäeval toimus Tartus uue Eesti mängufilmi "Talve" erilinastus, publikuga kohtumas olid ka filmitegijad.

"Talve" on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas. Aasta on 1942. Pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse.

Loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

"Talve" jõuab ekraanile täpselt 50 aastat pärast "Kevade" esilinastumist, andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu. Lavastaja Ergo Kuld, osatäitjad Riina Hein, Margus Lepa, Franz Malmsten, Meelis Rämmeld, Henessi Schmidt, Karl Robert Saaremäe, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Kersti Tombak.

Tartu Filmifond, kes on üks filmi toetajatest, tänas Tartu erilinastusel omalt poolt näitlejaid ja kogu filmi meeskonda.

Tartu filmifond toetas 2019. aastal Taani, Eesti ja Belgia koostööfilmi "Erna on sõjas", režissöör Henrik Ruben Genz. Eesti filmidest said toetuse Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Fred Jüssi. Olemise ilu", mängufilm "Talve" ja Margus Paju spioonifilm "O2".  Sel sügisel liitus Tartu Filmifond ka üle-euroopalise regionaalsete filmifondide võrgustikuga Cine-Regio. 2005. aastal asutatud Cine-Regio näol on tegemist üle-euroopalise regionaalsete filmifondide võrgustikuga, kuhu kuulub tänaseks 49 regionaalset filmifondi 12 Euroopa Liidu liikmesriigist, samuti Norrast ja Šveitsist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: