Vahur Kersna Lennart Mere kiidulaulust: kui suur vale ja kui palju rõõmu terveks eluks

ETV pikaajaline saatejuht Vahur Kersna meenutas oma telekarjääri üht eredaimat intervjuud, mille ta tegi Lennart Meriga.

"Fosforiidisõda oli hakanud tõusma ja tema oli kirjutanud mõned olulised selleteemalised artiklid. Helistasin talle, kuid Lennartil oli värske ja väga halb kogemus Eesti Televisioonist. Ta ütles, et lähema 200 aasta jooksul ei kavatse ta ETV-ga mitte mingisugust tegemist teha," meenutas Kersna keerulist olukorda.

Vahur rääkis Meriga tund aega. "Lõpuks oli mul särk seljas märg, kuni Lennart ütles: "olgu, ma tulen"," meenutas Kersna.

Intervjuust Meriga sai aga tuumaplahvatus. "Kõik olid näinud, kõik teadsid, kõik rääkisid. Sealt sai alguse ka fosforiidisõda selle üldrahvalikus laiemas tähenduses," meenutas Kersna märgilist intervjuud.

Aasta hiljem kohtus Kersna juhuslikult Merit Tartu ülikooli peahoone ees. "Tal oli oma seltskond, mina läksin mööda. Lennart nägi mind, viipas, tuli mulle vastu, võttis mu käe oma kätte, keeras pilgu pilvedesse ja ütles kõva selge häälega: "Eesti Televisioon on kui pilkane öö, kus särab üks täht". Kui suur vale ja kui palju rõõmu terveks eluks," ütles Kersna.

Vahur Kersna, saade "HTV". 1988 Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

ETV toob 65. hooaja puhul ekraanile meeleoluka lühilugude sarja "Minu ETV", kus endised ja praegused telestaarid meenutavad kõige eredamaid hetki oma karjääris.

Sari toob ETV ekraanile praegused saatejuhid Priit Kuusest Katrin Viirpaluni, aga ka mitmed suurkujud ning telemaja legendaarsed taustajõud, sh Marite Kallasma, Rene Vilbre, Jaak Tammearu jpt.

"Minu ETV" toimetajad on Karmel Killandi ja Kai Väärtnõu, režissöör Ülle Õun. Lood on eetris igal kolmapäeval kell 20.00. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: