Avatakse näitus Anne Veski lavakarjäärist ja ikoonilistest kostüümidest

Laulja Anne Veski, kontsertfilm
Laulja Anne Veski, kontsertfilm "ENSV kunstimeistrite kontsert", Eesti Telefilm. 1985 Autor/allikas: Anton Mutt/ERR

Maarjamäe lossis avatakse näitus "Anne Veski. Tähelend", mis annab värvika ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud lavatäheks ja 1980ndate aastate läänelikuks moeikooniks.

Anne Veski hääle tunnevad ära kümned, kui mitte sajad tuhanded raadiot kuulavad inimesed nii Eestis kui ka Venemaal. Ta on kuus korda päevas rõkkama pannud mitmekümnetuhandelise staadionipubliku ning tema stiilsed lavakostüümid tegid temast moeikooni miljonitele nõukogude naistele.

Veski 1980ndate aastate lavastiil astus ühte jalga ajastu moetrendidega mujal maailmas – rüüsid, žabood ja puhvvarrukad; hiljem meestemoest inspireeritud power-dressing detailid nagu õlakutega tugevdatud lai õlajoon, sirged lõiked, bleiserid ja frakid ning püksid. Näitusel näeb nii Tallinna moemaja moekunstnike poolt Veskile loodud komplekte, aga ka Moskva Suure Teatri ateljees valminud tuhandete naiste unistuste rõivaeset "Hea tuju laulu" kleiti.

Staarielu melu ja glamuuri kõrval tuleb näitusel juttu ka selle mõrumatest telgitagustest, 1980. aastate nõukogude muusikatööstuse tagamaadest ja mõjust Eesti muusikatööstuse arengule.

Meeletu lavakogemusega Anne Veski ütleb ise: "Kuidas tähed süttivad? Tööga, kulla sõbrad. Põrandal magatud öödega, külmas bussis kontserdilt kontserdile loksumisega, konservidega hotellitoas. Aga natuke annet peab ka olema."

Eksponeeritud on Veskile austajate poolt tehtud põnevad kingitused ja iseäralikud meened.

"Anne Veski. Tähelend" on avatud alates 7. veebruarist. Esimesed ekskursioonid näitusel toimuvad 9. veebruaril kell 14.00 ja 24. veebruaril kell 13.00. Näitus on Maarjamäe lossis avatud 26. juulini 2020.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: