Vaata Marju Läniku esimesi emotsioone presidendi teenetemärgist kuuldes

{{1580215320000 | amCalendar}}
Foto: ERR

President Kersti Kaljulaid tunnustas teenetemärgiga 114 inimest, teiste seas ka laulja Marju Länikut. Ta tõdes, et tunneb, et see on antud asja eest ning täpselt õigel ajal.

"Mul lähevad silmad märjaks. Uskumatu," sõnas jahmunud Marju Länik "Ringvaatele" pärast uudise kuulmist.

Lauljale tuli korduvalt kinnitada, et tegemist pole naljaga. Länik pälvis presidendilt Valgetähe V klassi ordeni.

Länik arvas, et tuleb "Ringvaatega" kohtuma selleks, et "Karikakra" laulust rääkida.

"See on tuleb nii õige ajal. Minuga tehakse praegu ühte ajakirja lugu, et ma olen 45 aastat olnud suurel laval. Tegelikult olen ma 50 aastat solistina laulnud. Kui veel kaugemale minna, siis veel kauem," tõdes ta.

Länik usub, et ordenid on ära teenitud. "Mul meenub, kui ma 80. aastatel väga tipus olin, siis küsiti Moskvast minu käest mitu korda, et miks mulle ei ole veel antud Eesti teenelise kunstniku nimetust. Nemad on mitu korda saatnud kultuuriministeeriumile selle kohta päringu. Mina ei tea, kuhu see toppama jäi. Mis siis ikka. On tulnud mõningaid ilusaid asju hoopis päriselt ka muusika eest."

Ta märkis, et armastab muusikat ja oma tööd ning on väga tänulik, et seda on märgatud. "See tuleb väga õigel ajal. Mul on tunne ka, et see on ära teenitud. Et see ei ole kuidagi antud liiga vara. Ei ole antud ka liiga hilja. See on tõeline rõõm, mis valdab sind siis, kui sul ei ole sellest õrna aimu ega ootust ka."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: