Kohus jättis rahuldamata Prince'i omaste​ kaebuse muusikut ravinud haigla vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prince.
Prince. Autor/allikas: David J. Phillip/AP/SCANPIX

Kohus ei rahuldanud Prince'i perekonna kaebust, et muusiku surma põhjustas haigla oskamatus teda õigesti ravida.

2018. aasta aprillis kaebas Prince'i perekond kohtusse haigla, kus muusikut raviti fentanüüli üledoosi tõttu vähem kui nädal enne tema surma 2016. aastal. Nüüd on see kohtuasi aga viimaste kuude jooksul süüdistatavate järkjärgulise vabastamisega tagasi lükatud.

Süüdistatavate hulka kuulusid nii Minnesota arst, kellega Prince kohtus enda surmale eelnenud nädalatel, kui ka Illinoisi haigla Trinity meditsiinikeskus, mis ravis muusikut opioidide üledoosi suhtes üks nädal enne tema surma 21. aprillil 2016.

Süüdistajad on süüdistatavaid kohtu alt vabastanud järk-järgult. Novembris lükati tagasi süüdistused dr Michael Schulenbergi vastu, kes ravis Prince'i tema viimastel nädalatel. Lisaks lükati augustis lõplikult tagasi Trinity meditsiinikeskuse ja Prince'i retsepte täitnud apteegi Walgreensi vastu esitatud nõuded.

Schulenberg nägi väidetavalt Prince'i kaks korda enne viimase surma ja ei suutnud perekonna süüdistuse järgi Prince'i äratuntavat opioidsõltuvust diagnoosida ega ravida. Vaatamata süüdistuse vaidlustamisele maksis arst lõpuks 30 000 dollarit Prince'i ihukaitsjale oksükodooni väljakirjutamise eest, sest ta teadis, et see läheb lauljale.

Arvatakse, et laulja surma põhjustas juhuslik üledoos, mille põhjustas fentanüüliga kaetud võlts-Vicodin. Ametivõimud ei suuda endiselt leida võltsitud ravimite allikat ja seetõttu pole tema surma osas kriminaalsüüdistusi esitatud.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Pitchfork, Vulture

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: