Vahakujude muuseum eemaldas Harry ja Meghani kuningliku perekonna väljapanekult

Harry ja Meghani vahakujud
Harry ja Meghani vahakujud Autor/allikas: Scanpix/EPA

Madame Tussauds vahakujude muuseum Londonis eemaldas Harry ja Meghani kujud kuningliku perekonna väljapanekult.

Sussexi hertsog ja hertsoginna teatasid kolmapäeval, et taanduvad kuninglikust rollist ja hakkavad majanduslikult iseseisvaks. Paari otsus tuli paljudele šokina ning uudisele reageeris ka Madame Tussauds vahakujude muuseum, vahendas Huffington Post.

"Et peegeldada eesootavat muutust kuningliku perekonna väljapanekus, eemaldame me viivitamatult Harry ja Meghani kujud," teatas muuseum.

Tegevjuht Steve Davis lisas, et armastatud kujud jäävad muuseumisse edasi. "Et inimesed saaksid neid külastada ja näha, mida nende järgmine eluetapp paarile toob," selgitas ta.

Meghani ja Harry kujud seisid enne kuninganna Elizabethi ja prints Philipi kõrval. Teisel pool samas kohas seisavad Cambridge'i hertsog ja hertsoginna William ja Kate. Väljapanekul on ka Cornwalli hertsog ja hertsoginna Charles ja Camilla.

"Harry ja Meghan eemaldatakse selleks, et peegeldada nende progressiivset uut rolli kuninglikus perekonnas," selgitas muuseum.

Kuninglik paar teatas oma otsusest kuninglikust rollist taanduda Instagrami vahendusel. Uudis, et nad hakkavad oma elu jagama Ühendkuningriigi ja Põhja-Ameerika vahel, tuli üllatusena ka Harry pereliikmetele. Viimane kuningliku perekonna liige, kes vabatahtlikult 1936. aastal tagasi astus, oli Edward VIII, et abielluda Wallis Simpsoniga.

Meghan ja Harry on olnud suhte avalikuks tuleku järel pideva meedia tähelepanu all. Mais, pärast nende poja sündi, sattusid nad kriitikatule alla, sest hoidsid lapse ümber toimuvat meedia sõnul liiga privaatsena. Harry ja Meghan ei poseerinud pärast lapse sündi fotograafidele, nii nagu kuninglikus perekonnas kombeks. Sellele järgnes privaatne ristimistseremoonia.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: