Loomaaiaasukad läbivad tervisekontrolli, jääkaru Friida on terve kui purikas

Friida tervisekontrollis
Friida tervisekontrollis Autor/allikas: Tallinna loomaaed/Facebook

Alanud aastal alustati loomaaias taas regulaarsete tervisekontrollidega, et võimalikud tervisemured juba varakult avastada. Esimestena käisid läbivaatusel jääkaru Friida ja tüügassiga Sambo.

Kolmapäeva varahommikul tegid loomaarstid koostöös maaülikooli loomakliiniku ja veterinaardiagnostika keskusega põhjaliku tervisekontrolli jääkaru Friidale. Meditsiinitehnika ja -tarvikute ettevõte Semetron AS tõi selle tarvis spetsiaalselt Hollandist kohale ka ultraheliaparaadi. 

"Tervisekontrolli ettevalmistamiseks tuli meie jääkaruemandale, kes, ärge unustage, on ikkagi 235 kilogrammi kaaluv ohtlik arktiline kiskja, teha üldanesteesia ning pügada ultraheliuuringu tarvis karvadest paljaks ka tema kõhualune," kirjutas loomaaed sotsiaalmeedias.

Lisaks ultraheliskriiningule võtsid loomaarstid karult kontrolli käigus bioproove sealhulgas DNA proovi, paigaldasid talle mikrokiibi ning vaatasid üle ka tema kõrvade ja hammaste seisundi. Kui üks murdunud hammas välja arvata, on veterinaaride hinnangul Friida tervis korras.

Järgmisena ootab põhjalik kontroll ees juba loomaaia aasia lõvisid, manulipoissi ja elevant Carli.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: