Ilmateadlane: paistab, et soe, tormine ja vesine ilmastik jääb kevadeni püsima

Foto: Minupilt.err.ee/Katrin Tarand

Ilmateadlane Jüri Kamenik ütles, et kõik viitab sellele, et seekordne talv püsib lõpuni soojana.

"Paistab, et soe, tormine ja vesine ilmastik jääb vist kevadeni püsima. Aga vähemalt tuleb kevad siis varajane ja soe," rääkis Kamenik ETV saates "Ringvaade".

Kamenik lisas, et sarnane talv oli viimati 2007. aasta lõpus, kui oli läbivalt soe ja lund polnud. Toona lõppes talv suure lumetormiga. "Talve madalaim temperatuur oli -16,8, isegi -20 kraadi ei tulnud. Kuidas sellel korral, veel sada protsenti öelda ei saa, aga paistab, et kõik läheb selles suunas, et ilmastik on meil siin väga soe," ütles Kamenik.

Kameniku sõnul näitavad viimaste nädalate protsessid seda, et suuri pöördeid tulla ei tohiks. "Tundub, et jugavool hoiab külma ja lund eemal. Tuleb sõita Lapimaale, kus lund veel on," soovitas Kamenik.

Sooja ilma põhjusi peab tema sõnul otsima Arktikast, sest jääd on jäänud vähemaks ja õhuringlus on muutunud. "See tähendab, et Ameerika poolel ja Gröönimaal on seevastu külmem," ütles Kamenik, et Gröönimaal mõõdeti hiljuti -66 kraadi.

Kameniku sõnul on kliimamuutused osaliselt kindlasti inimtekkelised. "Mina ütleksin, et kliimamuutus tähendab meie jaoks soojenemist, eriti just talvisel ajal," lisas ta.

Kameniku sõnul ei tähenda tänavune soe talv, ei tähenda, et külmad talved täielikult kaoks. "See, et see talv on hästi soe, ei tähenda, et järgmine ka on," rääkis Kamenik, et kliimamuutused võivad tähendada näiteks seda, et külmi talvi jääb lihtsalt vähemaks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: