James Cameron avaldas esimesed kaadrid "Avatari" järje filmimaailmast

"Avatari" 1. osa Autor/allikas: Scanpix/AP

Filmitegija James Cameron avaldas esimesed kaadrid sellest, milline hakkab välja nägema "Avatari" filmimaailm Pandora kümme aastat pärast esimese filmi ilmumist.

Tegemist on esimeste fotodega, mis annavad aimu, milline Cameroni pikalt ettevalmistatud film olema hakkab. "Avatari" esimene osa ilmus 2009. aastal ja lõi laineid kinodes üle maailma, olles aastaid enimteenivate filmide tabeli eesotsas. Eelmisel aastal võttis "Avatarilt" tiitli "Tasujad: Lõppmäng" ("Avengers: Endgame"), vahendas Independent.

Juba mitmeid aastaid on teada, et Cameron töötab "Avatari" järjefilmide kallal, millest esimene jõuab kinno järgmisel aastal.

Kuni praeguseni polnud Cameron avaldanud aga kaadreid tulevastest filmidest, mistõttu põhjustasid avaldatud fotod Pandorast sotsiaalmeedias tormi.

Kui paljud fännid olid rahul Cameroni nägemusega, siis mõned olid üllatunud, et selle maailma loomine nii palju aega on võtnud. On neidki, kelle arust näeb Pandora välja nagu väljavõte mõnest videomängust.

Cameron plaanib välja tulla nelja "Avatari" järjefilmiga, esimene neist ilmub 2021. aasta 17. detsembril. Kuna järjefilme on filmitud samaaegselt, peaksid filmid jõudma kinodesse võrdlemisi lühikese aja tagant.  

Cameron avaldas, et üheks põhjuseks, miks filmivõtted on takerdunud, on veealune motion capture süsteem, mida tema tiim on aastaid täiustanud. Cameroni sõnul pole midagi taolist varasemalt tehtud.

"Avatari" järjefilmides mängivad vanad tegijad Sam Worthington, Zoe Saldana ja Sigourney Weaver ning uued tulijad Kate Winslet, Vin Diesel, Jermaine Clement, Michelle Yeoh ja Edie Falco.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: