Artur Rinne ja Jürgen Rooste muusikavideo sündis laudas

Artur Rinne
Artur Rinne Autor/allikas: Evelin Virnas

Kolm lapsepõlvekaaslast, läinud sajandil Tallinna reaalkoolis koos pinki nühkinud laulik Artur Rinne, luuletaja Jürgen Rooste ning produtsent ja muusik Asko-Romé Altsoo tegid koos nüüdisaegse regilaulu.

"Ajarändur" on lugu laulikust, kes käis tulevikus vaatamas, kuidas eestlastel elu kulgeb. Nagu laulust kuulda võib, läheb eesti rahval ikkagi hästi. "Ajarändur" on innustatud vanadest regivärsilistest tekstidest – sisaldab ka otseseid laene– ning tublist eesti rahvast. Teksti autor on kirjanik ja luuletaja Jürgen Rooste, esitajad Artur Rinne, Asko-Romé Altsoo ja Marju Varblane.

Loo video filmiti põhupakkidest ehitatud laudas Sangaste lähedal asuvas Kase elustiilitalus, mille perenaiseks on rahvamuusik Marju Varblane. Rollides löövad kaasa talu loomad, Arturi ja Marju lähedased, sõbrad ja nende lapsed. Video ja laulu produtseeris Asko-Romé Altsoo.

"Trubaduur, truväär, minnesinger, bard, singer-songwriter, rändlaulik: me kõik oleme seiklejad selles maailmas ja kõneleme üksteisega just tollel inimeseksolemise viisil," võtsid sõbrad kokku oma muusikufilosoofia.

Esivanemate Kaja on Artur Rinne muusikaprojekt, mille raames ta töötleb regi- ja folklaululist materjali, andes meie vanadele sõnumitele uue aja kuue.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: