ERR-i raadiokanalid pühendavad vabadussõjas võidelnutele vaikusehetke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raadiopäev 13. veebruaril
Raadiopäev 13. veebruaril Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Reedel, 3. jaanuaril kell 10.30 mälestatakse üle Eesti saja vaikusesekundiga vabadussõjas võidelnuid. ERR-i raadiokanalid Vikerraadio, Raadio 2, Raadio 4 ja Klassikaraadio teevad sel puhul vaikusehetke.

Täpselt sada aastat tagasi hakkas Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel kehtima vabadussõja vaherahu. Seetõttu kutsutakse kõiki täna kell 10.30 mälestama saja vaikusesekundiga inimesi, kes vabadussõjas võideldes olid valmis Eesti iseseisvuse eest andma oma elu.

Samuti kõlavad vabadussõjas võidelnute mälestuseks täna üle Eesti kirikukellad, veduriviled ja laevapasunad. Seejärel pannakse üle Eesti küünlad ja pärjad kõikidele vabadussõjaga seotud mälestussamastele ja -tahvlitele alates võidusambast Tallinnas ja lõpetades kihelkonnakeskustes asuvate mälestuspaikadega.

Vabadussõjas võidelnute päeva tähistati esimest korda 3. jaanuaril 1921. aastal.

3. jaanuaril 1920 kell 10.30 jõustus Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud vaherahu sõjategevuse lõpetamiseks kuni 10. jaanuarini. Sõjategevust uuesti ei alustatud ja 2. veebruaril 1920. aastal sõlmiti Tartus rahuleping ja vabadussõda oli lõppenud Eesti võiduga. Vabadussõjas andis Eesti vabaduse eest elu üle 6000 inimese.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: