USA-s töötav ja Trumpi nime kandev eestlane peab oma sugulussidemeid pidevalt selgitama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kris-Stella Trump
Kris-Stella Trump Autor/allikas: memphis.edu

Memphise ülikoolis töötav eestlane Kris-Stella Trump on juba harjunud, et peab oma nime päritolu ja võimalike sugulussidemete kohta USA presidendiga pidevalt aru andma.

Iga semestri esimesel päeval kinnitab Kris-Stella Trump oma tudengitele, et pole kuidagi seotud Ameerika presidendi Donald Trumpiga, kirjutab The Guardian.

Eestis üles kasvanud naine peab selgitusi jagama ka kõikjal väljaspool klassiruumi: hotellis, restoranis, baaris, konverentsidel ja lennujaamas.

Väga sageli tulevad võõrad inimesed küsimusi esitama, mis viib tihti piinlike vestlusteni. "Olen õppinud rääkima oma puuduvatest sugulussidemetest viisil, mis ei anna võimalust aru saada, mida ma ise presidendist arvan," selgitas Kris-Stella.

Politoloogia professorina töötav naine saab väga hästi aru, kuidas nimi tema elu mõjutanud on. Kris-Stella sõnul on üks asi siduda ennast teadlikult politoloogiaga, kuid nimi annab hoopis teise aspekti, mis peaks tavapäraselt jääma privaatsfääri.

2016. aasta seisuga elas Ameerika üle 4700 Trumpi nime kandva inimese. Enamik neist ei oma mingeid sugulussidemeid presidendiga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: