Vaimulik Annika Laats: peame olema terased, et meie kaunid aated ei muutuks kurjuseks

"Jõulutunneli" stuudios olid külas vaimulik Annika Laats ning näitleja Henrik Kalmet, kes aitasid vaadata tagasi möödunud 2019. aastale ning tõid välja mõned tendentsid, inimesed ja sündmused, mis seda aastat meenutama jäävad.

Annika Laats kinnitas, et tema teoloogina märkab, et inimloomus ei muutu. "Ka sel aastal oli inimeses olemas igatsus hea, kõrgema ja puhtama järele, aga jätkuvalt on alles ka madalam tung inimeses, need omavahel kuidagimoodi võsitlevad," ütles ta ja lisas, et kõigil tuleb hästi terane olla. "Just seepärast, et meie kaunid aated ei muutuks kurjuseks või pahatahtlikkuseks."

Henrik Kalmet tõdes, et möödunud aastale tagasi mõeldes on tal tunne, nagu tal oleks tekkinud nn kuldkalamälu. "Ma ei jõua meenutada seda, mis oli aasta esimeses pooles, meid stimuleeritakse nii tugevalt kogu aeg järgmiste ja järgmiste asjadega, mis panevad unustama eelmised," ütles ta ja mainis, et seetõttu on tekkinud ka olukord, et kui keegi tahab pildil olla, siis ta peab end pidevalt ületama. "Ka halvas mõttes."

Samuti pidid Annika Laats ja Henrik Kalmet vastastikku seletama üksteisele mõningaid märksõnu, mis 2019. aastast esile tõusevad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Jõulutunnel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: