Pärnu linn aastavahetusel ilutulestikku ei lase

Ilutulestik
Ilutulestik Autor/allikas: minupilt.err.ee/Kristian Pikner

Pärnu linnavalitsus ei korralda sel aastavahetusel ilutulestikku, pidades linnaruumi kaunistamist kaheksa minutit kestvast tulevärgist tähtsamaks.

"Oleme arutanud, kas tuhandete eurode õhku laskmisele oleks alternatiivi, ja leidnud, et pigem panustaks linna kaunistamisele rohkemate valguskaunistustega, mis on tunduvalt püsivam. Lisaks on ilutulestikust loobumine keskkonnasõbralikum ja ohutum," rääkis linnapea Romek Kosenkranius, lisades, et Pärnu pole Pärnumaal esimene omavalitsus, kes ilutulestikust loobub, kuid sellega soovitakse näidata head eeskuju.

Lisaks Iseseisvusväljakul ja Keskväljakul kõrguvatele jõulupuudele ning südalinnas ehitud tänavatele ja parkidele on Pärnus tänavu paigaldatud valgusdekoratsioone kohtadesse, kus neid varem pole olnud. Inimesi üllatatavad kuusekujulised foorituled ja muu, mis aitab meeleolu rõõmsamaks muuta.

Iseseisvusväljakul ja selle lähedal toimub jõulupühade eel jõululaat ja valgusetendus.

Linna hinnangul ei pakuks nad midagi uut, lisades ettevõtete ja kodanike poolt taevasse lastavatele rakettidele oma ilutulestiku, küll aga hirmutaks osasid inimesi ja neljajalgseid sõpru, keda ootamatu müra häirib.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: