Koolitantsu festival ootab osalisi registreeruma

Koolitantsu finaali II kontsert
Koolitantsu finaali II kontsert Autor/allikas: Anni Ulm

Festival Koolitants 2020 ootab osalema põnevaid ja omanäolisi tantse ning tantsulavastusi. Festivalile on oodatud eakohased ja selgelt tajutava tervikuna loodud tantsud ja tantsulavastused üle kogu Eesti.

4.-18. detsembrini saab registreerida festivalil osalevaid tantse Koolitantsu andmebaasis. Jaanuaris ja veebruaris toimuvatele maakondlikele tantsupäevadele on oodatud kõik tantsuga tegelevad noored, sõltumata nende tantsualasest ettevalmistusest.

Sel hooajal on Koolitantsul ees rida uuendusi, mis keskenduvad omanäolistele ja põnevatele loomelahendustele. 

Esmakordselt on Koolitantsule oodatud noorte tantsulavastused. Videovooru tähtaeg on 30. jaanuaril ja sealt valitud tantsulavastused jõuavad lavale piirkondlikel tantsupäevadel, kust omakorda pääseb valik osalema Viljandis toimuvasse Koolitants 2020 lõppkontsertide programmi.

"Tantsijatel on seekord võimalik lavale astuda ka pikemas tantsulavastuse vormis. Ootame süvendatud teemakäsitlusi ja koreograafia arendusi, mis vajavad pikemat lava-aega, kui üks tantsunumber seda võimaldab," selgitas festivali peakorraldaja Raido Bergstein.

Koolitants 2020 toimub kolmes etapis, et tants jõuaks veel laiema vaatajaskonnani. Maakondlikele tantsupäevadele on oodatud kõik maakonnas tegutsevad tantsutrupid ja -kooslused. Neist valib žürii välja piirkondlikele tantsupäevadele pääsejad. Piirkondlikelt tantsupäevadelt teeb lõppkontserdi lavastusmeeskond valiku tantsudest, mis jõuavad lavale esmakordselt Ugala teatris toimuvatel lõppkontsertidel aprillis.

Iga vanuseastme grand prix kuulutab lõppkontsertide žürii välja koos otsuse põhjendusega festivali lõpus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: