Tomi Rahula: Eesti Laul jätkab valitud poolfinalistidega

Tomi Rahula
Tomi Rahula Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Laupäeval avalikustati esmakordselt Eesti Laul 2020 võistluslood, neist neli jõudsid avalikkuse ette tehnilistel põhjustel varem. Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula selgitas olukorda.

"Eesti Laulu puhul kehtib kokkulepe, et laulud avaldatakse esmakordselt Eesti Laulu poolt. Neli lugu ilmusid enne laupäeva õhtut ja nagu lähemal uurimisel selgus, on nende avalikustamise taga rahvusvahelised levitajad, kelle süsteemides oli avalikustamiseks märgitud vale aeg," võttis Rahula juhtunu ERR Menus kokku.

Rahula lisas, et eelmisel aastal ei olnud avalikustamise osas probleeme ning seetõttu ei osatud ka sellist olukorda ette näha. "Hea õppetund ning teame, kuidas seda järgmisel korral vältida," ütles ta.

Rahula sõnul ei rikkunud laulude autorid ega artistid teadlikult reegleid. "Neid selle eest karistada konkursilt eemaldamisega ei pea me põhjendatuks. Samas lasub osalejatel vastutus, kelle nad oma partneriks valivad. Oleme kõikide osapooltega rääkinud ning määrame lugude varem avaldamise eest rahalise trahvi," rääkis Rahula.

Rahula lisas, et Eesti Laul jätkab kõikide valitud poolfinalistidega. Kõik 24 võistluslugu koos videote ja sõnadega on tutvumiseks üleval eestilaul.ee lehel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: