Galerii: Hendrik Relve kutsus publiku "Kuula rändajat" avalikule salvestusele

Kolmapäeval toimus ERR-i uudistemajas populaarse Vikerraadio saatesarja "Kuula rändajat" avalik salvestus.

Salvestusel tuli juttu Borneo saare rahvastest. Suuruselt maailma kolmandal saarel elab sadu põnevaid rahvaid, avalikul kohtumisel keskendus Hendrik Relve kahele vastandliku kultuuriga rahvale - penanidele ja bruneilastele.

Borneo viimaseks metsarahvaks kutsutud penanid elavad eraldatuna vihmametsas ja neil on tänaseni säilinud iidsed metsatarkused. Brunei on aga moodne naftariik, kus elatakse peamiselt linnades, kõrgtehnoloogia keskel. Seejuures on Brunei sultan üks maailma rikkamaid riigijuhte, kelle palee on hoonete kogupindala poolest suurim kõikide maailma riigivalitsejate residentside seas. 

Üks salvestusele tulijaist kiitis Hendrik Relve saateid ja sõnas, et kui tavaliselt ütleb üks pilt rohkem kui tuhat sõna, siis raadiost "Kuula rändajat" saateid kuulates ütlevad sõnad rohkem kui tuhat pilti, sest nii hästi ja värvikalt loob Relve kuulajatele kujutluspildid oma rännakutest.

Alates 7. detsembrist saab Hendrik Relvega kaasa seigelda ka ETV vahendusel, kui alustab uus reisisari "Hendrik Relvega Borneo vihmametsas". Kogenud rändaja viib vaataja niiskesse ja troopilisse džunglisse penanide juurde – saatesari võtab ette reisi Long Ajengi külla Barami jõe ääres, et penanide juhtimisel nädalake metsikus looduses veeta.

"Kuula rändajat" on Vikerraadio eetris igal pühapäeval kell 14.05. "Hendrik Relvega Borneo vihmametsas" alustab ETVs laupäeval, 7. detsembril kell 20.00.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: