Galerii: PÖFF BlackWalkil premeeriti noort moeloojat Liina Liesmenti

26. novembril, toimus PÖFFi ja Euroopa filmiakadeemia koostöös noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk. Liina Liesment pälvis rahvusvahelise žürii tunnustuse silmapaistva kostüümikunstnikuna ning võitis osaluse mängufilmi "KALEV" produktsioonis.

Noblessneri Valukojas toimunud sündmusel esitleti kolme kohaliku moelooja – Annika Kiidroni, Liina Liesmenti ja Reila Saarmäe – valitud filmidest inspireeritud minikollektsioone, mis on loodud kostüümikunsti eripärasid silmas pidades.

Filmimaailmast kannustatud moeshow'l kulmineerus kaks kuud väldanud koolitusprogramm, mille käigus jagasid alustavatele moeloojatele, grimmi-, juuste- ning videokunstnikele teadmisi ja nõuandeid EFA tunnustatud loovtegijad. Lisaks oli noortele moeloojatele mentoriks kõrval ka tunnustatud kostüümikunstnik Ann Lumiste.

Esitletud kollektsioone hindas kohapeal žürii koosseisus: visuaalkunstnik Peter Hjorth, grimmikunstnik Dalia Colli, soengukunstnik Daniela Tartari ning kostüümikunstnikud Mare Raidma ja Ursula Patzak, kelle hinnangul paistis tugeva kostüümikunstnikuna enim silma Liina Liesment. Peaauhinnana anti noorele moeloojale võimalus osaleda tulevase Eesti mängufilmi "KALEV" (2021) produktsioonis. 

Žürii tunnustuse pälvinud Liina Liesment rõõmustab avanenud võimaluse üle väga. "See annab mulle kinnitust, et liigun õigel rajal ning mis võikski olla veel parem, kui olla hinnatud asja eest, mida teha armastad," oli noor kunstnik kogemuse üle õnnelik. 

Noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk on ellu kutsutud eesmärgiga tutvustada noori silmapaistvaid talente rahvusvahelise filmimaailma ekspertidele.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: