Tallinnast pärit jääkaru Nora sai Viini loomaaias poja

Jääkarutüdruk Nora
Jääkarutüdruk Nora Autor/allikas: Tallinna Loomaaed

2017. aastal Tallinnast Viini Schönbrunni loomaaeda viidud jääkarutüdruk Nora sai poja.

Tallinna loomaaiast pärit jääkaru Nora sai 9. novembril esimest korda emaks, teatas Tallinna loomaaed oma Facebooki lehel.  

Schönbrunni loomaaia kinnitusel hoolitseb Noraoma esimese järeltulija eest hästi. "Iseenesest mõistetavalt on loomaaed esialgu ettevaatlik ja hoiab pöidlaid pihus, sest jääkarupoegade suremus esimes(t)el elukuu(de)l on suur. Norat ja tema pojakese arengut jälgitakse pidevalt pesakaamera kaudu," kirjutati Tallinna loomaaia lehel.

Schönbrunni loomaaed kirjutas, et Nora ja tema paariline Ranzo paaritusid kevadel korduvalt. Tiinuses ei saadud olla kindlad enne, kui Nora otsustas, et ei jaga enam magamisboksi Ranzoga, siis eraldati Ranzo Norast.

9. novembril sündis kaks poega, kellest üks suri esimesel päeval. Viimati kasvasid Viinis kaksikud jääkarupojad üles 12 aastat tagasi – Arktos ja Nanuq. Pärast nende äraviimist 2011. aastal alustati uue jääkarumaja ehitust. Uus maja avati 2014. aastal.

Praeguseks on jääkarupoja sünnikaal juba kahekordistunud ja ta joob hoolega piima. Poja sugu pole veel teada. Pesast välja pääseb pojake alles jaanuari lõpus. Senikaua näidatakse videoklippe pesas toimuvast kohapeal jääkarumajas ja samuti Schönbrunni loomaaia kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Jääkaru Nora on jääkarude Friida ja Nordi järeltulija, kes nägi Tallinna loomaaias ilmavalgust 24. novembril 2013. aastal. Nora kaaslane Ranzo sündis 2011. aastal Soomes Ranua loomaaias.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: