Galerii: Esilinastus kodumaine lühifilm "Virago"

Pühapäeval toimus rahvusvahelistel filmifestivalidel linastunud kodumaise lühifilmi "Virago" Eesti esilinastus.

Virago maailma esilinastus toimus 10. oktoobril Montrealis mainekal Kanada filmifestivalil Festival du Nouveau Cinéma. Vaid mõni päev hiljem toimus Euroopa esilinastus maailma A-klassi kuuluval Varssavi filmifestivalil. Eestis linastus film PÖFF-i rahvusvahelises võistlusprogrammis.

Nafta Filmsi ja Tugev Tuul Filmi koostöös toodetud uus Eesti lühifilm Virago on režissöör-stsenarist Kerli Kirch Schneideri filmidebüüt, mis räägib musta huumori võtmes loo Virago külast. Filmi stsenaarium on inspireeritud Läti piiri ääres paiknevast Vastse-Roosa külast, kus autor ise üles kasvas.

"Ka praegu ei ela sealtkandi mehed võrreldes oma naistega kuigi kaua, alles hiljuti surid kaks meest õnnetuste tagajärjel ning üks mees haiguse tagajärjel. Külamehi on väga vähe ja naised korraldavad kõike, alates talutöödest, lõpetades meeste tervisega. Virago teeb teatud mõttes kummarduse visadele Eesti maanaistele, kes rasketel aegadel teineteisele toetudes hakkama saavad," selgitas ta.

Režissööri sõnul keskendub film kitsamas mõttes igipõlisele sugudevahelisele konfliktile, keerates pea peale traditsioonilised soorollid. Laiemal tasandil kätkeb lugu endas aga võitlust inimese tahte ja tema saatuse vahel. "Valisin filmi nimeks ladinakeelse sõna virago, kuna seda on kasutatud nii kangelaslike kui vaenulike naiste iseloomustamiseks," selgitas režissöör.

Virago peaosatäitjad on Tiina Tauraite ja Juhan Ulfsak. Filmi režissöör on Kerli Kirch Schneider, produtsent Diana Mikita, operaator Mart Ratassepp E.S.C. , kunstnik Kaia Tungal, monteerija Marion Koppel ning helirežii ja muusika autor Ann Reimann. Festivalide levi teostab Eesti lühifilmi keskus ja kommertslevi Distribution | interfilm Berlin.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: